Ahmet Davutoğlu

Ahmet Davutoğlu, Büyük İstanbul Tüneli'ni açıkladı!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 27.02.2015
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul'a yapılacak 3. tüp geçit projesinin detaylarını açıkladı.
"Dünya'nın gözü bu 3 katta" şeklinde günlerdir lanse edilen ancak sır gibi saklanan projenin detaylarını Başbakan Ahmet Davutoğlu anlattı.

Satır Başları

3 katlı büyük İstanbul tüneli projesi sembolik bir anlamda taşıyor. 3 kat demek 3 imparatorluk demek. 3 kat iki karayolu olacak. Ayrıca projede metro geçişi de olacak.

1994'ten itibaren, bugün Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığına gelmesiyle birlikte İstanbul'un kaderi değişti ve tarihin özne şehri haline geldi. Tarih, İstanbul'a hizmet edenleri unutmayacak. Biz, İstanbul ve İstanbullularla gurur duyuyoruz. İstanbul'un şanlı tarihi Ak Parti tarafından hazırlanıyor. 

İstanbul'un problemleri 1994'ten itibaren yavaş yavaş çözülmeye başladı. Artık İstanbul dünyayı değil, dünya İstanbul'u izleyecek. Türkiye Cumhuriyeti artık başkalarını takip etmeyecek. Marmaray 29 Ekim 2014'te açıldı ve ilk defa Avrpa ile Asya deniz altından birbiriyle buluştu.

Yüksek hızlı trenle İstanbul, Ankara'yla birleşti. Şimdi 3. Köprü ve 3. Havalimanı inşaatı süratle devam ediyor. Dünyanın her yerinden bize 3. havalimanını soruyorlar. İlk faz 29 Ekim 2017'de devreye girecek ve 90 milyon yolcu taşıyacak. Dev proje 4 fazda toplam 150 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak. 

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

Ahmet Davutoğlu tüp geçit projeleri büyük istanbul tüneli projesi