Ahmet Arslan

Ahmet Arslan: Kamu kaynağı kullanmadan bir çok proje yapacağız!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 26.08.2016
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü Açılış Töreni'nde konuştu.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "15 Temmuz'daki hainlik omuzlarımıza yeni bir yük yükledi. Dünden daha çok çalışacağız, dünden daha çok bu milletin hizmetinde olacağız." dedi.

Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile otoyol ve bağlantı yollarının açılış töreninde, Anadolu coğrafyasını iyi bilmek, coğrafya üzerindeki köprü konumunu otoyollarla, demiryollarıyla, yüksek hızlı trenlerle, köprülerle ve tünellerle pekiştirmek gerektiğini, 100 bin kişilik ulaştırma ailesi olarak da yapmaya çalıştıkları şeyin bu olduğunu ifade etti.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü üzerindeki demiryolu ile birlikte yaparken amaçlarının Avrupa'yı Asya'ya bağlamak ve Bakü-Tiflis-Kars ile birlikte bu köprünün üzerinden trenleri geçirmek, Avrupa'ya götürmek olduğunu vurgulayan Arslan, şöyle devam etti:

"Biz bu görevleri yerine getirip, ülkemizin hizmetlerini tek tek yaparken, erişilebilir, ulaşılabilir bir Türkiye oluştururken, elbette riyasetinize, desteklerinize ve yol açıcılığınıza ihtiyacımız vardı. Türkiye geçmişten beri bu coğrafyada projeler yapıyor. Ancak bunları hayata geçirmek için bir lider lazımdı. Ufkun ötesini gören, bunlara hamilik edecek bir lider lazımdı. Rabbime şükrediyoruz ki 14 yıldır sizin liderliğinizde, Başbakanımızla, çalışma ekiplerimizle birlikte bu projelerde yol alacağız. Türkiye'yi erişilebilir, ulaşılabilir ve coğrafyasının hakkını verir bir ülke yaparken, biz aile olarak sizlerin hamiliğinize muhtacız." 

Bakan Arslan, projeleri yaparken 15 Temmuz dahil, hainlerin hainliklerine inat gecelerini gündüzlerine katacaklarını söyledi.

15 Temmuz'daki hainliğin omuzlarına yeni bir yük yüklediğini belirten Arslan, dünden daha çok çalışacaklarını, dünden daha çok bu milletin hizmetinde olacaklarının altını çizdi.

Arslan, hiç bir kamu kaynağı kullanmadan bunun gibi bir çok projeyi daha hayata geçireceklerini vurguladı.

"Yap-işlet-devret projeleri bugün Amerika'da, Harvard'da, üniversitelerde doktora dersi olarak okutuluyorsa vatandaş bilsin ki bunlar sizin ileri görüşünüz sayesinde" diyen Arslan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bunlar, sizin ekip ruhuyla çalışmak adına milletinizin hizmetine projeleri tek tek sokmanızın sayesinde. İşte bundan sonra da yine dünyada gıpta ile izlenecek, 'Evet Recep Tayyip Erdoğan'ın projesi' denilecek, 'Türkiye Cumhuriyeti'nin projesidir' denilecek nice projeleri hizmete sokacağız."

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ahmet arslan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı