Ali Ağaoğlu Hasan Rahvalı

Ağaoğlu’ndan konuta devlet gibi destek kampanyası

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 12.02.2015
Devletin konut alacaklara peşinatın yüzde 15’lik kısmına verdiği destekte Ali Ağaoğlu da konut kredisi faizinde yüzde 35’lik indirim ile yer aldı.
Türkiye'nin önde gelen markalı konut üreticilerinden Ağaoğlu Şirketler Grubu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı konuta destek kampanyasına katıldı. Ağaoğlu Şirketler Grubu hemen teslim, % 1 peşinat ve  % 35'e varan faiz desteğiyle yeni bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında 60 aya % 0,47, 120 aya ise % 0,57 faiz uygulanacak. 13 Şubat tarihinden itibaren My Towerland, My Home Maslak ve Andromeda Gold projelerinde hemen teslim dairelerde 3 hafta süreyle geçerli olacak. Kampanya 200 konut ile sınırlı olacak. 

Devlet konut alacaklara destek oluyor

Reklam filminde Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu'nun kamera karşısına geçtiği kampanya 13 Şubat günü başlayacak. Toplantıda kendine has stili ile bir konuşma yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Ankara'da yapılan toplantının inşaat sektörüne değer verilmesi ve son dönemde yapılan hataların düzeltilmesi açısından verimli olduğunu vurguladı. Bu toplantının düzenlenmesinin bir bakış açısı olduğunu söyleyen Ağaoğlu: “Türkiye'de tasarrufların artması lazım, hükümetin konut almak isteyenleri desteklemesi ciddi bir gelişme. Biz Ağaoğlu olarak uygulamaya önem veriyor ve yeni kampanyamızla devletin destekleyeceği  % 25 peşinata % 15 hibenin dışında kalan % 75'e destek olarak bu kampanyayı başlattık” dedi. Türkiye'nin ekonomik anlamda büyümesinde inşaat sektörünün katkısının göz ardı edilmemesi gerektiğini belirten Ağaoğlu, “Türkiye büyüyecekse en büyük katkıyı inşaat sektörü sağlayacaktır. Bu ihmal edilmemeli” diye konuştu. 

Faiz yüküne yardımcı olacaklar

Kampanyanın detayları hakkında bilgi veren Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı da bu yolla vatandaşın üzerindeki faiz yüküne yardımcı olmak istediklerini söyleyerek: “İndirim kampanyası 13 Şubat Cuma günü başlıyor. Biz konut almak isteyenlere faiz desteği yapmak üzere yola çıktık. Tüketici bugünkü faiz oranlarıyla 10 yılda % 60 faiz yükü üstleniyor. Biz Ağaoğlu olarak 120 aya 0,57 faiz uygulamak suretiyle tüketicinin üzerindeki faiz yükünün üçte birini alıyoruz. Üstelik bunu % 1 peşinatla yapıyoruz. Kampanyamız My Towerland, My Home Maslak ve Andromeda Gold projelerinde hemen teslim dairelerde geçerli olacak” dedi. 

 

Ali Ağaoğlu Ali Ağaoğlu kampanya Hasan Rahvalı