Önder Halisdemir

Ağaoğlu ile Önder Halisdemir yollarını ayırdı!

Sektörden Haberler 22.06.2016 12:24

Ağaoğlu Grubu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, Ağaoğlu ile yolları ayırdı.

2015 yılının Nisan ayında Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanlığına getirilen Önder Halisdemir, görevden ayrıldı. 

Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir'in işten ayrılması gündeme bomba gibi düşerken, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. "Çalışanımı karısı boşasa ben boşamıyorum" diyen Ağaoğlu, "Önder Bey'in kendi işini kurma patron olma düşüncesi var. Yollarımız ayrılmış olsa da insani ilişkilerimiz her zaman devam edecek" dedi.

İkinci Vatan Projesi ile adından söz ettiren ve İstanbul Finans Merkezi'nin Finans Serbest Bölgesi olması gibi konularda ön plana çıkan Önder Halisdemir ayrılık hakkında şu açıklamayı yaptı;

"Ali Bey başta tüm ekiple dostluk ve muhabbetim baki, hepsini çok seviyorum. Bizim ayrılığımız için tıpkı Ali Ağaoğlu'nun babasının yanından ayrılması gibi, 'Bir zaman sonra aileden ayrılmak' olarak niteleyebiliriz."

Teklifleri ve projeleri dinlediğini belirten Halisdemir, yeni işine eylül ayında karar vereceğini açıkladı.

ŞOVMEN GİBİ GÖRÜNÜP, HOROZ GİBİ ÖTSEM DE...'

Ali Ağaoğlu ekibiyle ilgili şu sözleri kullandı; 

"Yurt dışında iş yapma isteğimizden vazgeçmedik. Şimdi de bu isteğimiz doğrultusunda lisan bilen ve uluslararası deneyimi olan arkadaşları bünyemize ekliyoruz. Bünyemize uyum sağlayamayan ve prensipte anlaşamadığımız arkadaşlarımız ayrılıyor. 25 kişiden 3-4 kişi bünyemizden ayrıldı. Önder Bey'in kendi işini kurma, patron olma düşüncesi var. Bizim bünyemizde çalışmasa da insani ilişkilerimiz her zaman devam edecek." 

Üretimde en güçlü ekibe sahip olduklarını vurgulayan Ağaoğlu "İşini çok güzel ve başarıyla yapan bir ekibim var. Grubumuzda istikrar var. 10-15-20 senedir bir arada çalışıyoruz. İstikrarın olduğu yerde başarı olur. Bugün şovmen gibi ekranda görünüp, horoz gibi ötsem de arkamdaki güçlü ekip sayesinde..." dedi.