Hasan Rahvalı

Ağaoğlu Balıkesir’in kentsel dönüşümüne talip oluyor!

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 09.05.2015
Türkiye’nin önde gelen markalı konut üreticisi Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2016’dan itibaren Balıkesir’de konut yapmayı planlıyor.
GYODER'in düzenlediği 7. Gelişen Kentler Zirvesi'nde açıklamalar yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Hasan Rahvalı, Balıkesir'de 68 bin konutun kentsel dönüşüme tabi olacağını, kendilerinin de bundan en az yüzde 10'luk bir pay almak istediklerini belirtti.

Ağaoğlu Balıkesir'e geliyor

Rahvalı, yaptığı açıklamada Ağaoğlu Grubu olarak “81 kentte 81 Ağaoğlu Projesi” adında bir çalışmaları olduğunu hatırlatarak bölgelerdeki yerel müteahhitlere kendi bilgi birikimlerini aktarmak istediklerini açıkladı. Bunun için her ilde yerel yatırımcılar ile hareket edeceklerinin altını çizen Rahvalı, kentsel dönüşümde de rol alabileceklerinin işaretini verdi.

Bilgi birikimini paylaşacaklar

Şu anda 15 bin çalışan ile ellerinde önemli bir bilgi birikimi olduğunu üzerinde duran Rahvalı, “Bu güne kadar 35 bin civarında konut yatırımı yaptık. Yurtdışında ve yurt içinde bu zamana kadar elde ettiğimiz bilgi birikimini ülkemizin her köşesine taşımak istiyoruz. Bölgesel yatırımcılar ile işbirliği yaparak bulundukları lokasyonda Ağaoğlu markası ile proje gerçekleştireceğiz. 2016'dan itibaren bunu faaliyete geçirmiş olacağız. Demografik yapıya uygun olarak Balıkesir'de 5 yılda 68 bin konut yapılacak” dedi.

Kentin gelişimi ve ihtiyacı olan kentsel dönüşümün gerçekleşmesi için görev almaya talip olduklarını kaydeden Rahvalı, “Dönüşmesi gereken 68 bin konutun yüzde 10'unu biz yapsak 6 bin 800 konut yapar. Ağaoğlu olarak küçük işlere talip olmayacağımıza göre en az bu kadarını yapabiliriz” şeklinde konuştu.

Balıkesir'in gelişimi orta gelir tuzağını aşar

Konumu itibari ile bölgenin Türkiye ekonomisi açısından çok önemli olduğuna değinen Rahvalı, “İstanbul, İzmir ve Bursa'ya çok yakın. İki denize kıyısı var. Balıkesir'in gelişimi Türkiye'nin orta gelir tuzağının aşılmasında çok önemli bir rol üstlenir” diyerek sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Ağaoğlu Şirketler Grubu Hasan Rahvalı Balıkesir Gyoder gelişen Kentler Zirvesi