Adnan Polat

AdnanPolat: Zirve yabancı yatırımcıyı ülkemize çekiyor!

Sektörden Haberler Emine Pile 29.04.2015
Polat Holding'in patronu Adnan Polat, Uluslararası Yatırım Zirvesi’nin ilk günüde emlaktasondakika.com ekibine sektörle ilgili değerlendirme yaptı.
ESD - Gayrimenkul sektörünün yerli-yabancı yatırımcılarını buluşturan ve yeni yatırım fırsatları sunan ikinci Uluslararası Yatırım Zirvesi sektörün önde gelen isimlerini ağırlıyor. 

Zirve'den canlı yayın bağlantısı yapan emlaktasondakika.com mikrofonuna açıklamalarda bulunan Polat Holding Başkanı Adnan Polat, fuarla ilgili önemli değerlendirmeler yaptı.

Yabancı yatırımcıyı ülkemize çekiyor!

Bugün başlayan ve iki gün sürecek olan Uluslararası Yatırım Zirvesi'nin ülkemize önemli katkısı olduğunu belirten Polat, bu tür etkinliklerin uluslararası yatırımcılarla ilişkileri geliştirmek açısından faydalı olduğunu söyledi.

Polat “Bunun ölçeğinin ve frekansının daha hızlanması daha artması gerektiğini düşünüyorum. Faydası oluyor. Türkiye'ye yabancıyı çekme anlamında katkısının olduğunu düşünüyorum.” dedi. 

Gayrimenkul sektörünün gidişatı hakkında da değerlendirme yapan Polat, “Biz 65 yıldır gayrimenkul sektörünün içindeyiz. İstanbul'da 1.000'den fazla proje bitirdik. En son Piyalepaşa projemiz, özel sektör tarafından yapılan, en büyük kentsel dönüşüm projesi… Yeni başlıyoruz. İnşallah hayırlı olacak. Türkiye'de gayrimenkul sektörünün daha çok işi var.” açıklamasında bulundu.  

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Uluslararası Yatırım Zirvesi Adnan Polat