8. Betonik Fikirler Proje Yarışması

8. Betonik Fikirler Proje Yarışması için başvurular başladı

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 10.11.2016
Akçansa, 8. Betonik Fikirler Proje Yarışması'nın sekizincisini düzenliyor.
Betonik Fikirler Proje Yarışması, Türkiye'nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa tarafından sekizinci kez gerçekleştirilecek. Hazır betondaki farkındalığı artırmak ve betonun önemine vurgu yapmak amacıyla düzenlenen Betonik Fikirler Proje Yarışması için başvurular 1 Kasım'da başladı.

Üniversitelerin tüm fakültelerinden lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın bu yılki teması, ‘Yürü Fikir Yürü' olarak belirlendi. Öğrenciler, sosyal sorumluluk, pazarlama, sürdürülebilirlik, ürün geliştirme, verimlilik alanlarında birçok disiplini barındıran inovatif ve uygulanabilir fikirlerini yarıştıracak.

Türkiye'nin lider yapı malzemeleri üreticisi Akçansa'nın bu yıl 8. kez düzenlediği ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması'nın başvuruları 1 Kasım Salı günü başladı. Türkiye'deki üniversitelerin tüm fakültelerinden lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın son başvuru tarihi ise 31 Aralık.

Son proje teslim tarihinin 28 Şubat 2017 olarak belirlendiği yarışmaya öğrenciler farklı fakülte ve bölümlerden en az 2, en çok ise 4 kişilik gruplar halinde katılabiliyor. Yarışma sonucunda birinci olan grubun üyelerine MacBook Air, ikinci grup üyelerine Apple Watch , üçüncü grup üyelerine ise Drone hediye edilecek. 

Akçansa, Betonik Fikirler Proje Yarışması ile üniversite öğrencilerini yaşadıkları şehirleri kendi sürdürülebilir fikirleriyle dönüştürmeye teşvik etmeyi amaçlıyor. Betonik Fikirler, geçtiğimiz yıl 104 farklı üniversiteden 880 kişi katılımıyla rekor kırdı.

YARIŞMA TAKVİMİ 
Başvurular: 1 Kasım – 31 Aralık 2016
Proje Teslim Tarihleri: 1 Ocak – 28 Şubat 2017
Ödül Töreni: 16 Mayıs 2017

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=8.+Betonik+Fikirler+Proje+Yar%c4%b1%c5%9fmas%c4%b1'>8. Betonik Fikirler Proje Yarışması</a>

8. Betonik Fikirler Proje Yarışması akçansa