5. Levent / Torunlar GYO

Torunlar GYO firmasının 5. Levent projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
5. Levent İsmet Yıldırım

5. Levent şehrin ortasında yükselecek

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 18.04.2015
İstanbul TEM Alibeyköy Kavşağı’nda inşa edilen 5. Levent projesi yaşam merkezli bir konseptte inşa edilecek.
KİPTAŞ ve Torunlar GYO'nun ortak girişimi olarak hayat bulan 5. Levent projesi niteliği ve ulaşım imkanlarının yanı sıra sosyal proje olması ile dikkat çekiyor. Bölgede 40 yıldan bu yana Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün arsasının üzerindeki işgalci gecekondular temizlenirken orada yaşayan vatandaşlara 380 konut dağıtıldı.  

Kadir Başkan'a teşekkürler

Kentsel dönüşüm kapsamındaki projenin hikayesinin uzun olduğuna değinen KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, gerçek anlamda bir kentsel dönüşüm planı yapıldığını açıkladı. İşgalli 380'e yakın gecekondunun ıslah edildiğine işaret eden Yıldırım, “Çoğunluğu Vakıflar'a ait olan arsanın planlaması tarafımızdan yapıldı.  Üzerine işgaller vardı. Bu çalışma ile hem güzel olan İstanbul'u bu yolla daha da güzelleştireceğiz hem de sosyal hizmet vermiş olacağız. İstanbul'un dönüşüme ihtiyacı var. Biz üzerimize düşeni yaptık. Başkanımız Kadir Topbaş başta olmak üzere İBB'deki, Kiptaş'taki ve Torunlar GYO'daki tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.
Kamunun kazancının yüksek olduğunu belirten Yıldırım , “Birkaç noktaya değinmek istiyorum. Buradaki arsayı değerlendirirken kamunun cebinden bir kuruş çıkmadan Bezm-i Alem Üniversitesi'nin kampüsünü inşa ettireceğiz.  Ayrıca Vakıflar'ın gayrimenkulünü de değerlendirmiş olacağız” dedi.

Önce planlama yapıldı, sonra dönüşüm...

Kentsel dönüşümün zor bir süreç olduğunu kaydeden Yıldırım, “Türkiye'de yaşanan sıkıntının tersi olduğu için işimiz kolaylaştı. Kentsel tasarımdan ve plandan projeye gittik. Yani önce planlama yaptık, ondan sonra inşa sürecine başladık.  Finanskent'te 900'e yakın konut var. Bu arazi de 516 dönüm. Toplam 4 bine yakın konut, üniversite, sosyal donatı alanları, okullar ve ibadet mahalleri yapılacak” diye konuştu.

Üç katlı tüp geçit buradan çıkacak

Ulaşımın da çok kolay olacağını belirten Yıldırım, “Yeni katlı tüp geçit buradan Avrupa yakasına çıkacak. Küçük cep otogarlarından birisi burada olacak. Eminönü'nden gelen tramvay hattı ve Beşiktaş metro hattı buraya uzayacak. Ayrıca TT Arena'daki metro hattı uzatılarak buraya getirilecek. Beşiktaş hattı ile birleştirildiğinde toplu ulaşım ağı açısından zenginleşecek” şeklinde konuştu. 

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

 

5. Levent İstanbul TEM Alibeyköy Kavşağı 5. Levent satış İsmet Yıldırım