3D print, teknoloji, maket ev
Haberler / Sektörden Haberler / 3 boyutlu baskı evler hayal değil!

3 boyutlu baskı evler hayal değil!

Sektörden Haberler 14.06.2015 16:32

Dünya devrimi ‘3 Boyutlu Baskı Teknolojileri Fuarı’ İstanbul’da meraklılarıyla buluştu.

Son yıllarda adını sık sık duyduğumuz ve oldukça ilgi gören 3 Boyutlu Baskı Teknolojileri Fuarı “3D PRINT EXPO TURKEY”, ulusal ve uluslararası birçok firmanın katılımıyla 12 Haziran 2015 tarihinde İstanbul Harbiye Askeri Müzesi'nde kapılarını açtı.

Demos Fuarcılık'ın organizasyonluğunda bugün son bulacak fuarda, “A' Design Award” yarışmasında altın ödül alan tasarımcı Deniz Karaşahin; 3D teknolojilerinin kullanımından doğan yeni iş ve ürün modelleri ile ilgili verdiği konferansla sektörün büyüklüğünü bir kez daha vurguladı.

İNŞAAT SEKTÖRÜNE DE GİRDİ

Pazar arayışında olan girişimciler için yeni imkanlar sağlayan “3D PRINT EXPO TURKEY”, endüstriyel tasarım, ortopedi, dişçilik, gıda, oyuncak sanayii, otomotiv sektörleri başta olmak üzere bir çok sektörü tek bir çatı altında topladı.

Faaliyet alanını her geçen gün genişleten 3 boyutlu baskı teknolojileri sayesinde engelli insan ve hayvanlar için el protezleri, oyuncak sektörüne damgasını vuran çizgi film karakterleri, tarama yöntemiyle ortaya çıkan insan silüetleri, İnşaat sektöründe devrim yaratacak mimari yapılar “3D PRINT EXPO TURKEY” de yoğun ilgi gördü. Birçok firma yetkilisi yakın gelecekte 3D baskıyla yapılan evlerin örneklerinin Türkiye'de de görüleceğini söyledi. 

emlaktasondakika.com