Avrupa Konutları Arıcılar 1. Etap / Artaş İnşaat

Artaş İnşaat firmasının Avrupa Konutları Arıcılar 1. Etap projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Emlak Bülteni

2017'nin ilk Emlak Bülteni yayında!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 02.01.2017
2017 yılının Emlak Bülteni ile 2016'nın son haftasını sizler için özet geçtik...
Emlak Bülteni, gayrimenkul sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmenize olanak sağlıyor. 2016'nın son haftasında yaşananlar 2017'nin ilk Emlak Bülteni ile sizlerle...

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sületman Çetinsaya yaptığı basın toplantısıyla 5 yeni projeyi 2017 yılında satışa açacaklarını duyurdu. İnşa çalışmaları devam eden 5 ve yeni yılda başlayacağı 5 yeni projesiyle yatırımlarına daha da ağırlık veren Artaş İnşaat, toplam 2 milyon 825 bin metrekare inşaat alanında çalışmalarını sürdürecek. Avrupa Konutları Yamanevler, Avrupa Konutları Kale 2, Avrupa Konutları Arıcılar, Avrupa Konutları Atakent 4 B ve Avrupa Konutları Atakent 4 C projeleri hayata geçirilecek.

Emlak Konut ile Galatasaray anlaştı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın mülkiyeti Galatasaray Spor Kulübü Derneğine ait arsalar üzerinde geliştireceği projelerdeki minimum dernek payı 508 milyon 729 bin lira şeklinde belirlendi. Söz konusu arsalar İstanbul Bakırköy'deki Florya Mahallesi'nde 22 bin 627 metrekare yüz ölçümlü ve Beykoz'daki Riva Mahallesi'nde 1 milyon 76 bin 22,18 metrekare yüz ölçümlü olduğu bildirilmişti.

Konut fiyat endeksi 0,47 arttı

Merkez Bankasının açıkladığı konut fiyat endeksi verilerine göre ekimde bir önceki aya göre yüde 0,47 artış gerçekleşti. 3 büyük ilin konut fiyat endeksleri değerlendirildiğinde, ekimde bir önceki aya göre İstanbul'da yüzde 0,36 azalış görülürken, Ankara ve İzmir'de sırasıyla yüzde 1,24 ve yüzde 1,72 artış yaşandı. 

Bakanlık, Fikirtepe'de devreye giriyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fikirtepe'de inşaatına hiç başlanmamış adalarda İller Bankası ve Kiptaş olarak devreye girdiklerini belirtti. Özhaseki, "Vatandaşı ikna edip işi bitireceğiz" dedi. Bakanlık koordinesinde Fikirtepeki kentsel dönüşümün bitirilmesi için yürütülen çalışma kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katıldığı toplantıda, Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım ve 2 firma yetkilisi arasında protokol imzalandı.

Konut kredi faizleri 2016 sonunda yükseldi 

Kasım ayı konut kredi faiz oranlarına göre bazı bankalarda yükseliş yaşanırken bazı bankalarda ise düşüşler görülüyor. Geçtiğimiz aya göre ABank, Albaraka, Şekerbank,Kuveyttürk ve Türkiye Finans'ta konut kredisi faiz oranları düşerken, ING Bank, Ziraat Bankası ve TEB'de faizlerin yükselmesi dikkat çekiyor. En uygun konut kredisi faiz oranını ise 5 ve 10 yıl için 0,90 vade imkanı ile Yapı Kredi Bankası sunuyor.

Emlak Bülteni emlaktasondakika