2. Expo Turkey by Qatar

2. Expo Turkey by Qatar kapılarını açtı!

Sektörden Haberler 17.01.2018 15:52

17-19 Ocak 2018'de Doha Exhibition and Convention Center'da düzenlenecek olan Expo Turkey by Qatar kapılarını açtı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) ana partnerliğini üstlendiği 2. Expo Turkey by Qatar, Katar'ın başkenti Doha'da başladı.

Doha Exhibition and Convention Center'da (DECC) düzenlenen fuarın açılışına Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Şeyh Ahmed bin Casim bin Muhammed Al Sani, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı.

Türkiye-Katar arasındaki ticaret hacmini büyütecek önemli organziasyonlardan birisi olma amacıyla yola çıkan Expo Turkey by Qatar'ın 2.'si kapılarını açtı. Saat 16.00'da Doha Fuar ve Kongre Merkezi Hol 1&2'de Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı Şeyh Ahmed bin Casim bin Muhammed Al Sani'nin açılış töreni&kurdele kesimi gerçekleştirildi.

MÜSİAD'ın ana partnerliğinde emlaktasondakika.com, Türk Hava Yolları, Sabah, TRT World, Wishne'nin destekleriyle gerçekleşecek 2. Expo Turkey by Qatar'a Tekfen, Emlak Konut, Artaş İnşaat, Sinpaş GYO, Dido Group, Çilek Mobilya, Teknik Yapı, Tahincioğlu, Katmerciler, Türksat ve Dome&Partners gibi sektörünün öncüsü şirketlerle birlikte 112 Türk firması yerini aldı.

Bu yıl 17-19 Ocak 2018'de Doha Exhibition and Convention Center'da gerçekleştirilecek olan fuarda başta gayrimenkul sektörü olmak üzere inşaat, bilişim, makine, gıda, sağlık turizmi sektörlerinin öncü şirketleri katıldı.

Medya City tarafından organize edilen fuar 19 Ocak'ta sona erecek.

Emine Pile/Emlaktasondakika.com