1+1 dairelerde arz fazlası riskli

1+1 dairelerde arz fazlası riskli

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 31.01.2011
PwC Gayrimenkul Sektörü lideri Ersun Bayraktaroğlu şehir merkezinden uzaktaki projelerde 1 +1 daire arzının sıkıntı yapacağını söyledi
Kaynak: Dilek TAŞ / Sabah

PwC Gayrimenkul Sektörü Lideri Ersun Bayraktaroğlu, özellikle şehir merkezi dışında yapılan 1 + 1 daire arzının ileride bir tehlike oluşturabileceğine dikkat çekti. Bayraktaroğlu, 1 + 1 dairelerin şu anda projeler içinde en fazla satan daireler olmasına dikkat çekerek "Bu arz çoğahrsa risk oluşturabilir. Yatırım için alman bu daireler boş kalabilir" diye konuştu. Bayraktaroğlu, bu riskin şehir merkezine uzak yerlerde ve daire dağılımı iyi yapılmamış projelerde yaşanabileceğine dikkat çekti.
 

"CAHİL CESARETİ DEĞİL"

Bayraktaroğlu, bu sene gayrimenkulde yabancı yatırımcıların geri dönüşünü beklediklerini söyleyerek 'Ancak beklenen dönüş henüz gerçekleşmedi. Yılın ikinci yarısından itibaren ticari gayrimenkul canlanır' diye konuştu. Bayraktaroğlu, alışveriş merkezlerinin bu sene yeni ortaklıklar ve el değiştirmelerin en çok yaşanacağı alan olacağını kaydetti. Türk inşaat sektörünün geçen seneden itibaren halka açılma rekoru kırdığım ve bunu çok başarılı bulduklarını söyleyen Bayraktaroğlu, "inşaatçıların halka açılma kararı cahil cesareti değil, çok çalıştılar. Uzerilerindeki damgalı gömleği çıkardılar. Yanlış algının olduğu sektöre çekidüzen verilmesi açısından çok iyi bir dönem oldu" dedi.

1+1 daireler pWC PWC gayrimelkul stüdyo daire