Ofis tasarımı

Renkli ve eğlenceli ofisin yolu 'post-it'ten geçiyor!

Ofis Ayşe Özlem Kuruca 05.04.2015
Sadece post-it kullanılarak ofisinizi renkli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Nasıl mı?
ESD - Ofis tasarımında olmazsa olmaz üç önemli konu vardır. Havalandırma, aydınlatma ve renklilik. Bir ofiste verimli bir şekilde çalışılabilmesi için öncelikle havalandırma konusuna dikkat edilmeli ve bu konunun gözardı edilmemesi gerekir.

Yaklaşık 9 saatin geçirildiği ofisler, havalandırılmadığı takdirde, pek çok hastalıkları beraberinde getirebilir. 30- 40 kişinin soluduğu kapalı hava ne kadar temiz olabilir ki? O yüzden çalışanların sağlığı için ofislerin düzenli olarak havalandırılması gerekir.

Rahat ve sağlıklı bir çalışma ortamı için en önemli unsurlardan biri de aydınlatmadır. Çalışma ortamını daha aydınlatıcı hale getirebilmek için aydınlatıcı renkler seçmeli, çalışanların iç huzurunun sağlanması gerekir.

Ofislerdeki renkliliğin, çalışanlarda çalışma isteği uyandırmasının yanı sıra, şirket için renkli ve modern bir algı da oluşmasına sebep oluyor.

Sıradan bir ofiste, hummalı bir çalışmanın sonucunda sadece post-it kullarak çizgi film kahramanları duvarlara dekore ediliyor ve renkli ve eğlenceli bir ofis ortaya çıkıyor.

İşte sıradan bir ofisin 'post-it' kullarak dekore edilen hali;

Ayşe Özlem Kuruca/Emlaktasondakika.com

Fotoğraflar: imgur

Post-it ofis renkli ofis ofis tasarımı ofis dekorasyonu