Fiba CP

Plaza Romania Ofis, 'En İyi Ofis Binası' seçildi

Ofis Emine Pile 14.03.2017
Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından Fiba Commercial Properties (Fiba CP), Forbes Romanya tarafından ödüle layık görüldü.
Ticari gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Fiba CP'nin, yurt dışındaki önemli yatırımlarından biri olan ve Romanya'daki şirketi Anchor Grup tarafından yönetilen ‘Plaza Romania Ofis', Forbes Romanya tarafından ‘En İyi Ofis Binası' seçildi. Bükreş'te, AVM ile birleşik nizamda kurgulanan ilk ofis binası olan ve bu özelliğinden dolayı ödüle layık görülen ‘Plaza Romania Ofis', şık ve konforlu dekorasyonunun yanı sıra yüksek standartlarıyla da adından söz ettiren bir yapı.

Fiba Commercial Properties CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Plaza Romania Alışveriş Merkezini yenilemeden önce detaylı pazar ve saha analizleri yaptık. Bu alanda rekabetin ne denli çetin olduğunu gözlemledik ve Bükreş'teki stratejilerimizi bu tespitler üzerinden şekillendirdik. Plaza Romania Alışveriş Merkezi'nin 10 bin 500m2'lik bölümünü ofise dönüştürdük. Böylece hem ofis talebine karşılık verdik hem de alışveriş merkezimize günlük ciddi frekans sağlamayı başardık. Bu emeğimizin karşılığının Forbes Romanya tarafından ‘En İyi Ofis Binası' seçilerek takdir edilmesi bizi onurlandırdı” dedi.

Kahraman, “Romanya'daki AVM yatırımımız Bucuresti Mall ise geçtiğimiz günlerde, 2016'da yaptığımız yenilenmenin ardından Uluslararası CIJ Ödülleri'nde (Construction and Investment Journal Awards) ‘2016 Yılının En İyi Renovasyon' ödülüne layık görülmüştü. Son üç ay içinde kazandığımız bu ikinci ödül, gelecekteki farklı gayrimenkul projeler ve yatırımlar için güç ve motivasyon unsuru olacak. Yerel ve uluslararası yatırımcılar arasında rekabetin yoğun olduğu bir pazarda, Cannes'da yapılacak Uluslararası Gayrimenkul, Emlak ve Yatırım Fuarı–MIPIM 2017 (Le Marché International des Professionnels de l'immobilier) öncesinde tekrar böyle büyük bir ödüle layık görülmemiz sadece Fiba Commercial Properties için değil, aynı zamanda Türkiye için de bir kazanç ve itibardır” dedi.

Fiba CP fiba grubu Fiba Commercial Properties