Ağaoğlu Maslak 1453 Ofisler / Ağaoğlu İnşaat

Ağaoğlu İnşaat firmasının Ağaoğlu Maslak 1453 Ofisler projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
ali ağaoğlu

Ofisleri satışa açtı, sektörün son durumunu anlattı!

Ofis Uğurcan Tokay 03.03.2016
Maslak 1453'ün ilk kez satışa çıkan ofislerinin tanıtımında konuşan Ali Ağaoğlu, kentsel dönüşümün yolunda gitmediğini söyledi.
Ağaoğlu, Maslak 1453 projesindeki ilk ofislerini satışa açtı. Bugüne kadar yüzde 100'ün üzerinde prim yapan Maslak 1453'teki ofislerin tanıtımında konuşan Ali Ağaoğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı. Projenin yapımı sırasında sürekli ağaç kesildiğine dair iddialar olduğunu ancak böyle bir durumunu söz konusu olmadığını belirten Ağaoğlu “Bir tane dahi ağaç kesmedik. Biz bu alan üzerinden tam 1 milyon metreküp çöp kaldırdık. Projemizin ise yüzde 90'ından fazlasını sattık. Bugüne kadar Ağaoğlu'ndan yatırım yapanlar en düşük yüzde 30-40 civarında kazandı” diye konuştu.

Ay sonuna kadar yüzde 80'i satılır

İlk olarak D4 bloktaki ofisleri satışa açtıklarını dile getiren Ağaoğlu “Ay sonuna kadar yüzde 80'i satılır dedim, CEO Önder Halisdemir ise tamamını satarız dedi. Burada ilk alanlar kazançlı çıkacak. Bu fiyatların üzerinden, yaşam başladıktan birkaç sene sonra yüzde 100 oranında prim yapacaktır. Toplam 35 bin metrekare büyüklüğe sahip 258 birim bulunuyor. Ofislerin büyüklükleri ise 100-150 metrekare civarından başlayıp 300-400 metrekareye kadar çıkıyor. Faiz oranını yüzde 0,99'a çektik. Ofislerimizin metrekare fiyatı 3 bin 500 dolar ortalamasına sahip. Üstelik bu rakama KDV dahil” dedi.

Dönüşüm tıkandı, Kadıköy kararı bölgeyi kilitler

Kentsel dönüşüm kapsamındaki yasanın şu an iyi bir şekilde işlemediğini die getiren Ağaoğlu “Fikirtepe'ye bakalım, işler ele yüze bulaştırıldı. Firmalar bir hevesle bu bölgeye girdi, bugün çoğu sıkıntı yaşıyor. Kadıköy'de kat sınırı 15'e indi diyorlar ancak kimse neye göre diyip bir açıklama yapmıyor. Bu karar, Kadıköy'ü kilitler. Maçın 90'ıncı dakikasında kural değişiyor. Orada yapılmış kat karşılığı anlaşmalar var. Sektörün gelecek endişesi var. Sonuç olarak dönüşüm yasasının yolunda gittiğini söyleyemeyiz” ifadelerini kullandı.

240 milyon liralık KDV alacağımız var

Sektörün vergilendirmeyle ilgili düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söyleyen Ağaoğlu “Bugün şirket olarak devletten 240 milyon liralık KDV alacağımız var. İstanbul'da 30 binin üzerinde konut yapacak kadar arsa stokumuz var. İstanbul'un yüzde 50'si canlı canlı tabutta yaşıyor” dedi.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

maslak 1453 ofis blokları ağaoğlu maslak 1453 ofis satış Ali Ağaoğlu Önder Halisdemir