Mozaik Design

Mozaik Design, Türkiye jet-set’inin ofisini döşüyor!

Ofis Zeynep Karabağ 22.02.2015
Mozaik Design’ın sahibi Yaman Erturan Türkiye’yi ithal mobilya ile tanıştıran isimlerden.
Ünlü işadamlarının ofislerini döşeyen Mozaik Design'ın sahibi Yaman Erturan, “Genç işadamları küçük çalışma masası, yaşı ilerleyen patronlar ise kendilerini evdeymiş gibi hissettirecek ofis mobilyası tercih ediyor” dedi.

Bugüne kadar İş Bankası, Anadolu Grubu, Finansbank, Kibar Holding. W Hotel, Raffles Istanbul, St. Regis Otel gibi binalara mobilya veren Erturan, Türkiye'deki ünlü işadamları ve patronların ofislerini de döşemiş.

Türkiye jet-set'inin mobilya tercihlerini yönlendiren isim olarak anılan Yaman Erturan, Mozaik Design'ı İstanbul'dan sonra Ankara'ya da açmaya hazırlanıyor.

25 bin euro'ya masa

“Aklınıza gelen gelmeyen birçok işadamının ofisini biz döşedik” diyen Erturan, “1992 yılında kurulduğumuzdan beri tasarımın dünya çapındaki liderlerini Türkiye'de temsil ediyoruz. Ofis mobilyasının yanı sıra ev, banyo ve mutfak mobilyası ile aydınlatma hizmeti de sunuyoruz” dedi.

Showroom'larında 10 bin euro'dan 100 bin euro'ya kadar ürün bulunduğunu ifade eden Erturan, “25 bin euro'ya kadar patron masası var. Bazen bir işadamının ofisinin mobilya maliyeti 100 bin euro'yu buluyor. Bugüne kadar döşediğimiz en pahalı executive office yani patron katı 1 milyon euro'ya malolmuştu” diye konuştu.
Ofis trendlerini de anlatan Erturan, genç işadamlarının daha küçük çalışma masası tercih ettiğini anlatarak, “Yaşı ilerleyen patronlar ise ofisleri için kendilerini evdeymiş gibi hissettirecek ürünleri seçiyor. Şu sıralar en çok toprak tonları Moda” dedi. Tasarımın Türkiye'de tanınması için çalıştıklarını dile getiren Erturan, “Bu amaçla seminerler ve sergiler düzenliyoruz. Mozaik, kurulduğu zamandan bu yana modern tasarıma ilginin artmasına vesile oldu. Böylelikle Mozaik önderliğinde tüketicinin modern tasarıma karşı algısı değişti” diye konuştu.

Louis Vuitton'un derisinden üretildi

B&B Italia, Maxalto, Cappellini, Casamilano, Classicon, Knoll, Vitra, Paolo Lenti, Tom Dixon, Flos, Ingo Maurer gibi markalarla çalıştıklarını belirten Yaman Erturan, mesela Cassina markasının Louis Vuitton'un derisini kullanarak tasarladığı koltuktan, Karim Rashid, Arne Jacobsen, Gaetano Pesce, Hans Wegner gibi ünlü tasarımcıların ürünlerine kadar farklı yelpazede mobilya satışa sunduklarını kaydetti.

Beş noktada satış yapıyor

Şu anda beş noktada faaliyet gösterdiklerini söyleyen Yaman Erturan, şu bilgileri verdi: “Ortaköy'de bulunan 2 bin 200 metrekarelik showroom'da ofis, ev, mutfak ve banyo mobilyarını satışa sunuyoruz. Üst katında ise dekoratif aydınlatma ve yatak odası mobilyalarını sergiliyoruz. Bunun yanı sıra Levent Apa Giz Plaza'da ve Fulya'da da showroom'larımız var. Nest by Mozaik  markamız ise çocuklara yönelik olarak 2004 yılında kuruldu. Amacımız çocukları eğlenceli bir şekilde tasarım ve mimariyle buluşturmak. Doğa ile uyumlu, sağlıklı, çocukla birlikte büyüyen, zamansız tasarımlara sahip olan Nest by Mozaik'in, oyuncaktan mobilyaya, giyimden aksesuara geniş ürün yelpazesi var. Mozaik Metraj ise perdelik ve döşemelik kumaş tasarımlarının yanı sıra perde sistemleri, halı ve duvar kağıdı alanında hizmet veriyor.”

Milliyet

Mozaik Design Yaman Erturan