Avrupa Konutları Kale ofis ve çarşı

Kale’de ofislerin ferahlığı için bir kat feda edildi

Ofis Hüseyin Belibağlı 05.08.2015
Avrupa Konutları Kale’de ofislerin ferahlığı için 9. blok bir kat eksik inşa edildi.
Konu hakkında bilgi veren Proje Sorumlusu Serhan Çetinsaya, “Bu projede blokların aynı yükseklikte olması gerekiyor. Fakat konutlarda 3.30 metre olan tavan yüksekliği ofislerde 3.90 metreye yükseltilerek daha ferah bir ortam sağlandı. Bir kat eksik yapıldı ve kazanılan yükseklik diğer katlara 60'aşar cm. dağıtıldı. Yani bir katı diğer ofis katlarına bağışladık” dedi.

İstanbul'un merkezinde 52 ofis 

Artaş İnşaat'ın en yeni projesi Avrupa Konutları Kale'nin ofis ve dükkanları, 26 Mayıs Salı günü Çırağan Sarayı'nda düzenlenen lansmanla kamuoyuna sunulmuştu. E-5 Otoyolu'nun bitişiğinde, İstanbul'un toplu ulaşım akslarının kesişim noktasında konumlanan proje, milyonlarca kişinin önünden geçtiği, fark edilir mimarisi ve yüksek yatırım değerine sahip ofis ve mağazalarıyla ticaretin kalbinin attığı Topkapı'da yeni bir ticaret merkezi oluşturacak.

Büyüklükleri 236 metrekare ile 1.061 metrekare arasında değişen 10 farklı tipteki ofislerin metrekaresi ortalama 9.000 TL'den satışa sunuldu.

Tüm bölgeye hizmet verecek şekilde tasarlanan 30 dükkan ise  99 metrekare ile 1.182 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip. Hızla sahiplerini bulan dükkanların metrekaresi ise ortalama 21.000 TL'den alıcı buluyor.

Hüseyin Belibağlı/emlaktasondakika.com

 

Avrupa Konutları Kale ofis Serhan Çetinsaya