Ofis Tekin Exclusive’

Ergonomik mobilyalar ile baharı zararsız atlatın!

Ofis Emine Pile 19.05.2015
Ürettiği tasarım mobilyalar ile beğeni kanazan Ofis Tekin Exclusive bahar gelince artan eklem ve kas ağrıları için ergonomik mobilya çözümleri sunuyor
Bahar aylarının gelmesiyle başlayan halsizlik, yorgunluk, isteksizlik gibi durumlar çok sayıda kişide kendini gösterirken, uzmanlar ofislerde alınabilecek önlemlerle baharın zararsız atlatılabileceğini kaydediyor.

Uyku bozukluğu, stres, isteksizlik şeklinde kendini gösteren bahar yorgunluğu aynı zamanda kas ve eklemlerde de şiddetli ağrılara yol açıyor.

Mobilyanın merkezi Ankara Siteler'de özel tasarım mobilya üreten Ofis Tekin Exclusive'in Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin, ofislerde kullanılan mobilyalarda şıklık ve kalitenin yanı sıra sağlığın da gözetilmesi gerektiğini belirtti.

KAS AĞRILARINA ERGONOMİK MOBİLYALAR ÇÖZÜM OLUYOR!

Tekin, özellikle sağlıklı ve etkili çalışma ortamı sağlama konusunda ofis mobilya seçiminin önemine işaret ederek, şunları söyledi:
“Mevsim geçişleri hepimizi etkiliyor. Ancak özellikle gün boyu ofiste olanlar bahar aylarından daha olumsuz etkileniyor. Sinirler geriliyor, stres seviyesi yukarı çekiliyor bu da bahar aylarını yorgun geçirmemize neden oluyor. Kendisini yorgunluk, halsizlik, enerji düşüklüğü şeklinde gösteren bahar yorgunluğu; baş, boyun, sırt ve bel bölgelerinde de şiddetli ağrılara neden oluyor. Özellikle kürek kemiğinde, boyun ve bel bölgesinde ortaya çıkan ağrılar kişilerin psikolojisini de olumsuz yönde etkiliyor. Bahar gelince artan eklem ve kas ağrılarına ise ergonomik mobilyalar çözüm olabilir.”

BAHAR AYLARINI SIKINTISIZ ATLATIN!

Özellikle masa başı çalışan kişilerin gün boyu kullandıkları mobilyaların, hem çalışma performansına hem de kişi sağlığına etki ettiğinin altını çizen Tekin, “Üretilen mobilyanın vücudu ne ölçüde sardığı, omurga yapısına zarar vermemesi, eklem ağrısına engel olmaması, yorgunluğu alması, terlemeyi önlemesi gibi sağlık açısından etkileri de tercih sebebi oluyor. Ofis Tekin olarak biz üretimimizde sağlıklı, ergonomik ve verimli çalışma sağlayacak mobilyalara imza atıyoruz. Uzun süren ARGE çalışmaları sonucu ürettiğimiz mobilyalarımızla zaten stresli olan iş dünyasında bahar aylarının ‘sıkıntısız' atlatılmasına yardımcı oluyoruz” dedi.

Ofis Tekin Exclusive ergonomik ofis mobilyaları