Yüksek Mimar İsmail Özcan: Konuttan önce İstanbul’un yaşamı pazarlanmalı!
Haberler / Mütekabiliyet / Yüksek Mimar İsmail Özcan: Konuttan önce İstanbul’un yaşamı pazarlanmalı!

Yüksek Mimar İsmail Özcan: Konuttan önce İstanbul’un yaşamı pazarlanmalı!

Mütekabiliyet 09.10.2012 17:09

Yüksek Mimar İsmail Özcan; konut satışı yapılmak istenilen yabancılara, sadece konut pazarlamanın yeterli olmadığını belirterek, yabancılara İstanbul’un sunduğu olanakların anlatılması gerektiğini belirtti

 

Mütekabiliyet yasasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Genel Sekreteri Yüksek Mimar İsmail Özcan konut satışı yapılmak istenilen yabancılara, sadece konut pazarlamanın yeterli olmadığını belirterek, yabancılara İstanbul'un sunduğu olanakların anlatılması gerektiğini belirtti. 
 
İstanbul'un cazibesi olan bir yaşam merkezi olarak öne çıkarılması gerektiğini vurgulayan Özcan, “Gayrimenkul geliştiricileri bir araya gelerek İstanbul'dan konut satın alan yabancıları, İstanbul'un yaşamına alıştıracak bir ajans kurmalı. Konut satın alan yabancı, satış sonrasında yalnız bırakılmamalı” dedi.
 
Yabancıların çocukları için eğitim-öğretim kurumlarının var olup olmadığını, sosyal yaşamı için örneğin uluslararası tiyatro topluluklarının ne kadar sıklıkla İstanbul'da temsil verip vermediğinin önemli sorular olduğunu ifade eden Özcan, “Yaşamak için bir şehir değiştirmek hele ki bir ülke değiştirmek, kolay alınan bir karar değil. Bu açıdan baktığımızda İstanbul'un neden tercih edilmesi gerektiğini anlatacak, elimizde güçlü doneler olmalı” diye konuştu.
 
Yavuz Karaman