huseyin-arslan-yda

Zeytinburnu İETT Blokları’nı YDA dönüştürecek!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 16.12.2014
YDA, Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüme devam edecek. Şirket, altyapı yatırımları için ise yeni bir oluşum içerisinde.
200 milyon liralık tahvil ihracıyla sektörde bir ilke imza atan ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'na Türk Lirası bazında yatırım yaptırarak büyük ses getiren YDA Group, dev bir projenin daha startını verdi. Şirket, başarılı yürüyüşüne hızlanarak devam ediyor.

Kentsel dönüşüm projesi var

İstanbul'da kentsel dönüşümün en önemli bölgeleri arasında yer alan Zeytinburnu'ndaki İETT Blokları'nı dönüştürmek için düğmeye basan YDA, bölgedeki 252 hak sahibinin yüzde 90'ıyla anlaştı. Şirket, daha önce aynı bölgede The İstanbul Veliefendi ve The İstanbul Residence projelerine imza atmıştı. Ayrıca, imar hakkını elinde bulundurmasına rağmen, İstanbul siluetine zarar vermesin diye Residence projesini yeniden tasarlayıp iki blok şeklinde inşa eden YDA, bölgeye değer katmaya devam ediyor.

Altyapı projeleri için şirket kuracak

Konut projeleri dışında altyapı projeleri için özel bir holding kuracaklarını belirten Hüseyin Arslan ‘YDA olarak büyüklüğü 6 milyar dolar olan altyapı projeleri ürettik. Burada gerçekleştirdiğimiz tahvil ihracından sağladığımız geliri de havaalanı ve şehir hastanesi gibi önemli yatırımlarda kullanacağız' diye konuştu. 

yda zeytinburnu kentsel-donusum zeytinburnu-iett-bloklari-kentsel-donusum