Yusuf Cebeci

Yusuf Cebeci, “Konut alırken firmayı araştırın”

Konut Projeleri Hüseyin Belibağlı 21.03.2015
Cebeci Group Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cebeci, İstanbul’da konut alırken dikkatli olunması gerektiğini söyledi.
“Konut artık çok değerli, firmanın geçmişini araştırın” diyen Cebeci işin püf noktaları olduğunu ve eğer dikkat edilmezse ileriki yıllarda üzücü vakalarla karşılaşmanın mümkün olacağını söyledi.

Konutların sadece barınak anlayışından çok uzakta olduğunu ve değer taşıdığını söyleyen Cebeci, alım yapmak isteyen tüketicilere dikkatli olmalarını tavsiye etti. Konut alırken firmaların araştırılmasını isteyen Cebeci, “Elma ile elmayı kıyaslasınlar. Firmaların bankalardan finansal güçlerini araştırsınlar. Konutlar artık pahalandı ve rezidans gibi konutların değeri ileride daha da yükselecek. Daireyi alınca iş bitmiyor. Sosyal alanların kullanımı, yönetimi, işletilmesi gibi konular çok önemli. Konutun değerini yakından etkiliyor” diye konuştu.

Çalıştığınız firmaların iş ahlakı olsun

Gayrimenkulde devamlılığın esas olduğunu ifade eden Cebeci, “Bir konut aldıktan sonra orasının uzun yıllar değerini koruması hatta daha ileri taşıması gerekiyor. Bu dönemde konutu aldığınız firmanın diğer projeleri, mali sağlamlığı ve iş ahlakı öne çıkıyor. Bir sorun olduğunda hemen müşterisinin yanında yer alan firmalar gelecek nesillere taşınabiliyor” diye konuştu.

Markalı konut üretiminde site yönetiminin önemli olduğunu söyleyen Cebeci, “Proje geliştirilirken ileriki yıllar, çıkacak olası masraflar hesaplanmalı ve minimuma indirilmeli. Yoksa aidatlar yükseliyor ve bu da ikinci el değerini etkiliyor. Eğer aidatlar düşükse değeri konutun artıyor. Projelerimizi geliştirirken her noktasını mercek altına alıyor ve öyle imalata geçiyoruz” diye konuşarak sözlerini noktaladı.

İletişim Bilgileri
http://www.cebecigy.com.tr/
90 216 491 13 92

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Yusuf Cebeci Cebeci Group Cebeci Group konut