G-YOO Inspired by Starck / Mar Yapı - YOO

Mar Yapı - YOO firmasının G-YOO Inspired by Starck projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Basın Ekspres Yolunun harita görüntüsü

Yatırımın yolu Basın Ekspres'ten geçiyor

Konut Projeleri Sinem Öztürk 27.01.2016
Güncelprojebilgileri.com, Basın Ekspres Yolu'nda inşa edilen 12 projeyi derledi.
İstanbul'un yeni cazibe merkezi Basın Ekspres Yolu, konut, ofis, otel ve alışveriş merkezi yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Son 1,5 yıl içinde yüzde 45 oranında değer kazanan Basın Ekspres Yolu, Atatürk Havalimanı'ndan başlayarak E5 ile TEM'i birbirine bağlıyor. Yolun sağ tarafında Yenibosna, Güneşli ve Bağcılar semtleri, sol tarafında ise Sefaköy ve Halkalı semtleri yer alıyor.


Basın Ekspres Yolu'na cepheli konumda bulunan projelerin inşaatları hızla devam ediyor. Hali hazırda 3 proje ise satışa çıkmak için gün sayıyor. Ofis ve home ofislerin ağırlıklı olduğu bölge, yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor. 

Tri G Rotana

Mar Yapı ve Rotana işbirliği imzası taşıyan Tri G Rotana, Basın Ekspres Yolu'na en yakın projelerden biri. Suyabatmaz Demirel tarafından tasarlanan Tri G Rotana projesi 24 katlı tek kuleden meydana geliyor. Projede 8 katta 152 odalı bir Centro otel, 17 katta ise 153 rezidans bulunuyor. Tri G Rotana projesi için bir süredir ön talep toplanıyor. Fiyatların henüz belirlenmediği projenin önümüzdeki günlerde satışa sunulması bekleniyor. 


G-YOO Inspired by Starck

Dünyanın en ünlü tasarımcıları arasında yer alan Philippe Starck'ın imzasıyla tanıtılan G-YOO Inspired by Starck, Haziran 2017'de teslim edilecek. Suyabatmaz Demirel Mimarlık tarafından tasarlanan projenin ilk 4 ayda yüzde 45'i satıldı. Toplam 17.226 metrekare üzerinde yükselecek olan G - YOO Inspired by Starck tamamlandığında 95 bin metrekare alana sahip olacak. Güneşli'de çok merkezi bir konumda bulunan G projesinde 47 metrekareden 113 metrekareye kadar 1+0, 1+1 ve 2+1 daire tipleri bulunuyor. Projede 1+0'lar 280 bin TL'den, 1+1'ler 385 bin TL'den, 2+1'ler ise 680 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor.


Express 24

Urke İnşaat'ın merakla beklenen yeni projesi Express 24'ün önümüzdeki günlerde satışa çıkması bekleniyor. Basın Ekspres Yolu'na komşu konumda yükselen Express 24, tek blokta 390 bağımsız bölümden meydana geliyor. Projede 1+1 ve 2+1 daireler yer alıyor. 52 bin metrekare kapalı alana sahip olan Express 24 projesinin 7 bin metrekaresi ticari birimlere ayrıldı. Projede fiyatlar henüz belirlenmedi. 


Balance Güneşli

212 İstanbul Outlet AVM'nin hemen yanında yükselen Balance Güneşli projesinde teslimler yaklaştı. Projede önümüzdeki Mart ayında teslimler başlayacak. 5 adet kısa katlı bloğun yanı sıra 24 katlı tek kuleden meydana gelen projede 311 bağımsız bölüm yer alıyor. Ofis ve home ofis olarak planlanan Balance Güneşli'de bağımsız bölümlerin büyüklüğü 40 metrekare ile 1700 metrekare arasında değişiyor. Projede ortalama metrekare birim fiyatı 7 bin 500 TL olarak belirlendi. Banka kredisine uygun olan projede 24 aya kadar firma bünyesinde vade farksız taksit yapılabiliyor.


Plaza 34

Akyapı ve Eşbah Yapı ortaklığı imzası taşıyan Plaza 34 projesinde ön talep süreci devam ediyor. LCW Outlet mağazasının olduğu alanda yükselen proje, 212 AVM, Mall Of İstanbul, Starcity AVM, Holiday Inn Hotel, Hilton ve Wyndhdam Hotel'e oldukça yakın. 63 bağımsız bölümden oluşan Plaza 34 projesinde 11 adet mağaza ve 52 adet business ofis yer alıyor. Projenin önümüzdeki günlerde satışa çıkması bekleniyor.


Nurol Park

Hürriyet Medya Towers'ın bulunduğu 55 bin metrekarelik arsa üzerine kurulan Nurol Park projesi rezidans ve home ofislerden meydana geliyor. Basın Ekspres Yolu'nun yanı başında yükselen proje, 340 milyon dolar yatırımla yükseliyor. Nurol Park projesinde 154 rezidans, 84 loft ve 880 tower dairesi bulunuyor. 24 bin metrekaresi açık hava yaşam vadisine ayrılan proje, sosyal donatılar bakımından oldukça zengin. Nurol Park'ta 1+1 daire fiyatları 540 bin liradan başlıyor. Projede ev sahibi olmak isteyenlere 7 farklı ödeme şekli sunuluyor. Nurol Park'ta teslimler önümüzdeki Temmuz ayında yapılacak. 

 

Ark Residence

Keleşoğlu İnşaat tarafından inşa edilen Ark Residence'ta inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Farklı mimarisiyle dikkat çeken projede 110 adet daire bulunuyor. Projede metrekare birim fiyatları 5 bin TL ile 5 bin 500 TL arasında değişiyor. Banka kredisine uygun olan projede 24 aya kadar firma bünyesinde vade farksız taksit yapılıyor. Ark Residence'ta özellikle 1+1 daireler yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Teslim tarihi 2017 yılının Ağustos ayı olarak açıklanan projede, teslimlerin 6 ay erken yapılması hedefleniyor.

 

Mirage Residence

Suryapı imzasıyla Güneşli'de yükselen ikinci proje olan Mirage Residence, 342 adet rezidanstan meydana geliyor. Projede teslimler 2017 yılının Eylül ayında yapılacak. Projede 1+1 daireler 400 bin TL'den, 2+1 daireler ise 679 bin TL'den başlayan fiyatlarla alıcılara sunuluyor. 300 milyon TL yatırımla yükselen Mirage Residence, Basın Ekpress Yolu'na cephesiyle kolay ulaşım imkanı sunuyor. Mirage Residence ayrıca yapılması planlanan Ataköy-İkitelli raylı toplu taşıma sisteminin Evren-Güneşli ve Mimar Sinan metro istasyonlarının hemen yanı başında yer alıyor.

 

Antplato

Basın Ekspres Yolu üzerinde, Courtyard Marriott Istanbul Airport Hotel'e komşu olan Antplato projesi 7 bin metrekarelik arsa üzerine kuruluyor. 25 katlı tek kuleden meydana gelen projede 180 bağımsız birim yer alıyor. Ofislerin alanları 80 ile 172 metrekare arasında değişiyor. İsteğe göre, ofisleri tek katta birleştirerek 1032 metrekarelik yaşam alanı elde etmek mümkün. Bu yılın sonunda teslim edilmesi beklenen projede ofis fiyatları 438 bin TL'den başlıyor. Firma bünyesinde yüzde 25 peşinatla 2017 yılının sonuna kadar vade yapılabiliyor. Ayrıca anlaşmalı bankalardan 120 aya kadar kredi kullanılabiliyor.

 

Sone İstanbul

Cathay Group'un yeni projesi Sone İstanbul'da satışlar başladı. Basın Ekspres Yolu'na yakın bir noktada yer alan Sone İstanbul, eski Elektrikçiler Sitesi arazisi olarak bilinen yaklaşık 36 dönümlük alana kuruluyor. Projede 160 markanın bulunacağı bir AVM ve 5 blokta 1.067 adet konut yer alıyor. Projede teslimlerin 2017 yılının Aralık ayında yapılması bekleniyor. Sone İstanbul'da öncelikli olarak 1+1 ve 2+1 daireler satışa sunuldu.


Fortis İstanbul

Sefaköy'de Aslanlı Tır Parkı olarak bilinen 9 bin 280 metrekarelik arsa üzerine kurulan Fortis İstanbul, üç blokta 705 konuttan meydana geliyor. 1+0'dan 4+1'e kadar farklı konut tiplerinin bulunduğu projede daireler akıllı ev teknolojisiyle inşa ediliyor. Fortis İstanbul, Atatürk Havalimanı'na 950 metre, Kuyumcukent'e 772 metre, Fatih Koleji'ne 400 metre, İstwest'e 465 metre, E-5 Karayolu'na 690 metre uzaklıkta bulunuyor. Projede teslimler Kasım 2016'da yapılacak. Projede metrekare birim fiytları 5 bin 800 TL ile 6 bin 300 TL arasında değişiyor.

 

Toya Moda

Toya Yapı'nın 100 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiği Toya Moda projesi Basın Ekspres Yolu'nda E-5 ve TEM otoyollarının kesiştiği noktada yer alıyor. Projede alanları 40 ile 151 metrekare arasında olan stüdyodan 3+1'e kadar toplam 426 daire bulunuyor. 21 bin metrekarelik arsa üzerine kurulan projede iç mekan tasarımlarına kadar en ince detaylar Dice Kayek imzası taşıyor. Projeden ev alanlar arasında ünlü isimler de bulunuyor. Ünlü teknik direktör Abdullah Avcı projeden 2 adet daire satın aldı.

Basın Ekspres Yolu projeleri