kiralık ve satılık daire fiyatları çok yüksek olan varyant plus karşıyaka izmir
Haberler / Konut Projeleri / Varyant Plus Karşıyaka’da rekor fiyata 2+1

Varyant Plus Karşıyaka’da rekor fiyata 2+1

Konut Projeleri 18.11.2020 17:24

İzmir Karşıyaka'daki Varyant Plus projesinde 2+1 daireler 2 milyon 500 bin TL'den satılıyor. Fiyatların yüksekliği ise dikkat çekiyor

Depremle sarsılan İzmir'in yüksek konut fiyatlarıyla da başı dertte. Kumko Yapı'nın Varyant Plus Karşıyaka projesinde hemen teslim konumundaki 2+1 daireyi 2 milyon 500 bin TL'den satıyor. Fiyatlar, konut alıcılarının çok yüksek dediği İstanbul'un bile çok ilerisinde kalıyor.

Kredi imkanı var

Banka kredisine uygun olan projede güncel konut kredi faizleri üzerinden kullanım yapıldığında, dairenin fiyatı da doğru oranda yükseliyor. Bu da son fiyatın çok yüksek olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

3+1'ler 3 milyona kadar çıkıyor

3+1 daire fiyatlarının 2 milyon 750 bin TL ile 2 milyon 950 bin TL arasında değiştiği proje İzmir Karşıyaka'da yükseliyor. Projede 2+1 daireler bu fiyatsa dubleks konutların fiyatları dudak uçuklatabilir.

İzmir'de konut stoku artıyor

Konut satışında rekabetin nüfusa oranla çok fazla olduğu İzmir'de konut stokunun her geçen gün arttığı ifade ediliyor. Bu da önümüzdeki dönemde fiyatların bir nebze olsun düşebileceği anlamına geliyor.