vadi istanbul mipim 2015

Vadistanbul, MIPIM'de yatırımcının gözdesi oldu!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 12.03.2015
Aydınlı Genel Müdür Yardımcısı Alpay Çepni, MIPIM 2015 Fuarı'nda Vadistanbul'daki son durumu anlattı.
Türkiye ve Türk katılımcıların damga vurduğu MIPIM 2015 Fuarı, sektörün önemli oyuncuları açısından verimli bir fuar oldu. Fuara dev bir stantla katılan Vadistanbul'da yabancılar tarafından yoğun ilgi gördü. Projenin ortaklarından olan Aydınlı İnşaat'ın Genel Müdür Yardımcısı Alpay Çepni, emlaktasondakika.com mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

Yabancılar Vadistanbul'a şaşırıyor

İstanbul Çadırı'ndaki etkinliklerin insanın tüylerini diken diken ettiğini belirten Alpay Çepni ‘Vadi İstanbul'da bugüne kadar dünya çapında birçok yatırımcıyı ağırladık. Bugün yabancılar projemizi incelediğinde büyüklüğüyle çok şaşırıyorlar' dedi.

İkinci etap hızla tükeniyor

MIPIM'de birçok projeyi gözlemleyebildiklerini dile getiren Çepni ‘Gayrimenkulde artık doğru hikayeyi üretmek gerekiyor. 180 bin metrekarelik ofis alanının 95 bin metrekarelik bölümünü şimdiden sattık. Bu arenalarda kesinlikle olmak gerekiyor' ifadelerini kullandı.

Yatırımlar hız kesmemeli

Orta Doğu'da yüksek bilinirliğe ulaşıldığını ancak Türkiye olarak Avrupa tarafından hala çok tanınmadığını söyleyen Çepni ‘İstanbul'un marka değerine ne kadar yatırım yapılırsa o kadar geri dönüş sağlar. İTO'nun çadırı muhteşem oldu' dedi.

İlk etapta şov yaptılar

17 ayda 250 bin metrekare inşaat tamamladıklarını söyleyen Alpay Çepni ‘Son olarak 1052 konut satıldı. Satışta olan 80-90 konut kaldı. Ofis bölümümüzde ise blok olarak satışlar gerçekleştirdik. Otel bölümümüz ise dünya çapında 6 grupla görüşüyoruz. 3. Etap için dahi blok satış görüşmelerimiz sürüyor. Bu etabı da Eylül ayına yetiştirmeyi düşünüyoruz' diye konuştu.

Uğurcan TOKAY/ emlaktasondakika.com

vadistanbul mipim 2015 vadi istanbul mıpım alpay çepni