Vadişehir / Irmak Group - Çolakoğlu Yapı

Irmak Group - Çolakoğlu Yapı firmasının Vadişehir projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
vadişehr yönetim kurulu başkanı yüksel akgül

Vadişehir’in 250 konutluk yeni etabı satışta

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 12.11.2015
Bölgedeki konut sayısını 10 bine çıkaracak olan Vadişehir, bölgeye gelecek yatırımlarla değerine değer katacak.
İstanbul Başakşehir bölgesinde 550 milyon liralık yatırımla inşa edilen Vadişehir projesinin ikinci etabı satışa çıktı. İlk etabında 600 konutun 450 tanesini satan projede yeni etap yatırımcılardan yoğun ilgi görüyor.

200 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan Vadişehir, toplamda 4 etaptan oluşacak. Yüzde 75'i yeşil alan olarak tasarlanan projede 2+1, 3+1, 4+1 ve Osmanlı Konakları tarzında ev seçenekleri bulunuyor. Özellikle mimari tasarımıyla adından söz ettiren Vadişehir, bölgenin çehresini değiştiriyor.

İkinci etap fiyatları belli oldu

126 metrekareden başlayıp 420 metrekareye kadar yükselen ev tiplerinin bulunduğu Vadişehir, Başakşehir bölgesinde büyüyecek. Projeyle ilgili son durumun detaylarını aktaran Vadişehir Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgül “İlk etapta metrekare fiyatlarımız 3 bin lira ile 3 bin 600 lira arasında değişiyordu. 2. Etap'ta rakamlarımız 3 bin 800 lira ile 4 bin 800 lira arasında olacak” dedi.

E5'e doğru hareket edeceğiz

Başakşehir'de projeye başlamadan önce bölgeyi iyi araştırdıklarını ifade eden Akgül “TOKİ'nin 5 buçuk kilometrelik park projesi var. Burada bir vadi olacak. Yeni projelerimizde E5'e doğru hareket edeceğiz. Teslimler 2017'nin Haziran ayında başlayacak” ifadelerini kullandı.

122 konutluk tek blok yerli yatırımcıya gitti

Son dönemde Başakşehir bölgesindeki ihale rakamlarına göre çok ucuz ev sattıklarını dile getiren Akgül “Burada 122 konut bulunan bir bloğu yerli yatırımcıya sattık. CNR Emlak Fuarı'nda da önemli bağlantılar kurduk. Özellikle yabancılarla işbirliği yapabiliriz. Organizasyon sırasında sıcak satışların altına da imza attık” şeklinde konuştu.

2025'e kadar 10 bin konut oldu

2016 yılının ikinci çeyreğinden sonra basınla bir araya geleceklerini belirten Akgül “Vadişehir projesini 2025 yılına kadar 10 bin konuta çıkarmayı hedefliyoruz. Bizim kamu ortaklığımız yok. Satışta olan bölümde yüzde 60 seviyesine ulaşıldı” ifadelerini kullandı.

Rakamlar 8 bin liraya çıkacak

TOKİ'nin hayata geçireceği parkın Avrupa'da sayılı projelerden birisi olacağını söyleyen Yüksel Akgül “Burası aslında bir vadi olacak. Altyapısı hazır olan bu projeyle Tema Park'a kadar gidilebilecek. Kamunun Başakşehir'e çok önemli yatırımları var. Bu kapsamda proje bitiminde metrekare rakamlarının Vadişehir'de 7 bin 500- 8 bin lira seviyelerine gelmesini bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Kurtköy'de de arsaları var

Başakşehir bölgesinde arsa fiyatlarının özellikle emsale göre değiştiğini ve yüzde 50'yle arazi bulmanın neredeyse imkansız olduğunu söyleyen Akgül “Bizim ilk hedefimiz Başakşehir bölgesini tamamlamak. Kurtköy tarafında da 200 bin metrekareye yakın stoğumuz var” dedi.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

vadişehir vadişehir 2. etap vadişehir fiyatları CNR Emlak Fuarı