Tual Bahçekent / Dağ Mühendislik

Dağ Mühendislik firmasının Tual Bahçekent projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Tual Bahçekent

Tual Bahçekent'in dükkanları 12 Kasım'da satışta!

Konut Projeleri Zeynep Karabağ 03.11.2016
Tual Bahçekent projesinin alışveriş bölümü Tual Çarşı'daki dükkanların ihalesi yoğun talepten dolayı 2 ay önce çekildi. İhale 12 Kasım'da yapılacak.
Tual Bahçekent projesinin Tual Çarşı kısmında hizmet verecek ticari birimlerinin ihale tarihi belli oldu. Emlak Konut GYO güvencesiyle Dağ Mühendislik tarafından hayata geçirilen Tual Bahçekent'teki dükkanlar 12 Kasım'da ihaleyle satılacak. 

186 ticari ünitenin (dükkan, hastane, devlet okulu, özel okul ve kreş) 175 adetinin yer aldığı 'Tual Çarşı' ihalesinin yoğun ilgi nedeniyle önceden planlanan 2017 Ocak yerine 12 Kasım'da yapılması kararı alındı. 

Bölgenin geniş sosyal donatılarına sahip projesi 'Tual Bahçekent'te toplam 1.739 konut, özel bir hastane, özel bir okul, bir devlet okulu ve özel kreş bulunuyor. 

Yılın son ihalesinden kaçırılmayacak fırsatlar

Tual Bahçekent projesinin Bahçeşehir'in yeni çekim noktası haline gelmeye aday Hoşdere bölgesinde inşa edileceğini hatırlatan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, projenin yeni uydu kentin önemli bir parçasını oluşturduğunu belirtti. 

murat kurum
Murat Kurum

Kurum "Hoşdere bölgesinde oluşturduğumuz Bahçekent adlı uydu kentimizin önemli bir parçasını oluşturan Tual Bahçekent'te sahiplerini bulacak 175 ticari ünitenin ihalesi 12 Kasım tarihinde gerçekleşecek. 

2016 yılının son ihalesi olan 'Tual Bahçekent'teki ticari üniteler yatırımcılara kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor. Gerek üçüncü havaalanına ve gerekse üçüncü köprünün bağlantı yollarına yakınlığı, planlı gelişimi ve 140 bin metrekarelik park alanı Bahçekent'i İstanbul'da gelecek vadeden en önemli lokasyonlardan biri haline getirdi. 

Bu tür uydu kentler hem yoğun şehir yaşamının getirdiği zorluklar için alternatif arayan vatandaşlarımıza hitap etmek, de hem de kentsel dönüşümde yoğunluğu azaltacak çözümler sunmaktadır. 

Bahçekent bölgesi yaklaşık 1 milyon 100 bin metrekarelik alan üzerinde parkı, yeşil alanları, camisi ve her türlü sosyal donatısı olan bir uydu kent olarak örnek olacak nitelikte" diye konuştu.

'Tual Bahçekent'in kendi içinde tüm ihtiyaçlarını karşılayacağı her türlü sosyal donatı ve imkana sahip bir proje olduğunu vurgulayan Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, ticari ünitelerin ihalesine ilişkin şu bilgileri verdi: “2017 yılında yapmayı planladığımız Tual Çarşı'nın ihalesini gelen yoğun talep ve ilgi nedeniyle bu yıl bitmeden gerçekleştirme kararı aldık. 

Doğan Dağ
Doğan Dağ

Bu kararı almamızda yaptığımız pazar analizi araştırması, 'Tual Bahçekent' ve 'Kartal Tual Adalar' projemizle ağustos ayında kırdığımız satış rekoru ve 'Gayrimenkulde Liderler Zirvesi 2016'da, aldığımız ödüller de etkili oldu. Pazar araştırmasına göre; Bahçeşehir bölgesinin hastane, okul ve kreşe ihtiyacı olduğunu gözlemledik. Geniş sosyal donatılarını içinde barındıran 'Tual Çarşı'da yer alan 186 adet dükkan, devlet okulu, hastane, biri özel olmak üzere iki okul, kreşten oluşan bölümler yatırım yapmak isteyenler için tarihi bir fırsat" dedi. 

Ticari üniteler için başvurular başladı…

'Tual Bahçekent Çarşı'da ihaleye çıkacak 175 ticari ünite için başvurular alınmaya başladı. 12 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek ihale için başvuru formunu Emlak Konut GYO web sitesinden indirebilir ya da Tual Bahçekent, Tual Adalar satış ofislerinden temin edebilirsiniz.

tual bahçekent

Teslimlerinin 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanan 'Tual Bahçekent'te daire tipleri 1+1'den 4+1'e kadar tasarlandı. 1'inci etabın 4+1 daire satışlarının tamamlandığı projede daire fiyatları ise, 1+1 daireler için 239 bin TL ile 300 bin TL, 2+1 daireler için 392 bin TL ile 452 bin TL ve 3+1 daireler için ise 460 bin TL ile 555 bin TL arasında değişiyor. 

Bahçeşehir bölgesinin geniş sosyal donatılarına sahip projesi 'Tual Bahçekent'te kapalı havuz, sauna, fitness, buhar odası, çocuk oyun parkları, yürüyüş parkurları, basketbol sahası bulunuyor. 

Tual Bahçekent dağ mühendislik emlak konut gyo