terminal yapı

Terminal Yapı, Alaçatı’ya önce havalimanı sonra okul yapacak!

Konut Projeleri 17.06.2018 16:21

Terminal Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Alp Delimollaoğlu, Alaçatı'ya yapacakları yeni projelerin detaylarını açıkladı.

Alaçatı'da yapılacak havalimanı ihalesini Terminal Yapı kazandı. Yapım süresi 24 ay, işletme süresi ise 25 yıl havalimanı için geçtiğimiz günlerde imzalar da atıldı. Yap-işlet-devret modeliyle yapılacak projede şirket havalimanını 25 yıl boyunca işletirken cironun yüzde 20.20'si idare payı olarak ödenecek.

2020'de açılacak havalimanının adı ise 'Ekrem Pakdemirli Havalimanı' olacak. Terminal Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Alp Delimollaoğlu, ikisi yurtdışında olmak üzere bugüne kadar 40 askeri ve sivil havalimanına imza attıklarını dile getirdi.

'PİLOT OKULU AÇACAĞIZ'

Son olarak Kıbrıs Ercan Havalimanı projesinde yer aldıklarını, Alaçatı havalimanının ise projelendirme aşamasında olduğunu belirten Delimollaoğlu, "Tarifeli uçuş şimdilik istemiyoruz. Sportif ve business uçuşları olacak. Ayrıca Yunan adalarına ufak uçaklarla seferler düzenlenecek. Bunlar charter ya da tarifeli olabilir. Deniz havacılığını da destekleyeceğiz" dedi. Şirketin diğer bir planı ise havacılık okulu açmak. Tüm dünyada pilot ihtiyacının giderek arttığını dile getiren Delimollaoğlu, "Türkiye'de yılda bin, dünyada 20 bin pilota ihtiyaç var. Açacağımız okulla bu ihtiyaca hizmet vereceğiz" dedi.

180 MİLYONLUK YATIRIM

Altyapı projelerinin yanı sıra konut pazarında da faaliyet gösterdiklerini, yeni yatırımları 'Versus Dragos' adlı konut projesinin ise Kartal'da yükseldiğini ifade eden Delimollaoğlu, 230 konutluk projede inşaatı yüzde 60 oranında tamamladıklarını söyledi. Delimollaoğlu, yatırım değeri 180 milyon lira olan projede evlerin yüzde 10'unun satıldığını söyledi. Teslimlerin 2019 Haziran'da yapılacağı projede peşin alımda yüzde 30 indirimin yanı sıra 60 ay 0 faiz, eski konutu getir yenisini al, yüzde 5 peşinat yüzde 25 indirim ve yüzde 0.89 faiz gibi kampanya seçenekleri de yer alıyor.