TEM Point / Gül Proje - Nata Holding

Gül Proje - Nata Holding firmasının TEM Point projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
TEM Point projesinin alışveriş merkezi konut blokları görüntüsü

TEM Point, Mart'ta satışa çıkacak

Konut Projeleri Sinem Öztürk 04.01.2016
Sultangazi'de TEM'in hemen yanında hayata geçirilen TEM Point projesi satışa çıkmak için gün sayıyor.
Hikayesi 2007 yılına kadar uzanan TEM Point projesinde düğmeye basıldı. Konut, otel ve alışveriş merkezinden oluşan TEM Point'in Mart ayında satışa sunulması bekleniyor. Nata Holding ve Gül Proje ortaklığının hayata geçireceği proje, yaklaşık 250 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Proje kapsamında 114 bin metrekare alan üzerinde 768 konut, 123 bin metrekare ofis alanı, 14 bin metrekare otel ve 61 metrekare kiralanabilir alana sahip bir alışveriş merkezi bulunuyor. 

TEM Point'in hikayesi

2007 yılında Multi Turmall ortaklığının, Milli Emlak'tan 55 milyon TL'ye satın aldığı 75 bin metrekare arsa üzerine kurulan proje, alışveriş merkezi olarak yola çıktı. O dönem "Forum TEM" adıyla anılan projenin ortaklığı 2009 yılında bozuldu. Projenin inşaat çalışmaları durdu. 2010 yılında inşaatın bulunduğu arsayı Atrium European Real Estate satın aldı. Fakat kalan inşaatı bu şirket de tamamlayamadı. AVM inşaatının kaderi Nata Holding'in 2014 yılında arsayı satın almasıyla değişti. Hasılat paylaşımı modeliyle karma bir proje gerçekleştirmeyi hedefleyen Nata Holding, arsa için 47 milyon euro ödedi. Nata Holding, 2015 yılının Ocak ayında Gül Proje ile anlaştı. İki ortak, TEM Point adı verilen karma projesi için inşaat çalışmalarına başladı.

TEM Point Nata Holding Gül Proje