Nef Merter 12 / Timur Gayrimenkul

Timur Gayrimenkul firmasının Nef Merter 12 projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Merter

Tekstil kenti Merter, projeleriyle de anılıyor!

Konut Projeleri Ayşe Özlem Kuruca 16.09.2015
Ticaretin kalbi Merter’de hayata geçirilen projeleri Emlaktasondakika.com olarak sizler için derledik.
İstanbul Güngören'e bağlı bir semt olan Merter bölgesi, 500.000 metrekare bir alanı kapsıyor ve içerisinde 3.700 kadar firmayı barındırıyor. Merter'in komşuları; Güneyinde Zeytinburnu, kuzeyinde Keresteciler sitesi ve Güngören, doğusunda Topkapı, batısında Bahçelievler olarak biliniyor. 

Tekstil kenti olan Merter'in ismi, 1958 ve 1959 yılları arasında kırkpınar ağalığı yapan Ahmet Merter'in kurduğu büyük ve modern bir siteden geliyor. Gelişip büyüyen semtin adı Merter olarak anılmaya başlıyor. 

Genellikle sanayi ve tekstil amaçlı kullanılan yapılar ve yaklaşık 15-20 yıllık konutlardan oluşan Merter, sanayi bölgesi olarak anılırken, karma kullanımlı konut projelerin hayata geçmesiyle bu tür yatırımlarla da adından sıkça söz ettiriyor. Bölgede, sanayi ve tekstil sektörlerinde yaşanan yoğunlaşmaların yerini yeni konut ve ticari projeler almaya başlıyor. 

İşte Merter'deki projeler;

Real Merter

Real Merter

Real İstanbul projesini hayata geçiren Oliv Yapı, Vizyon Yapı ile birlikte gerçekleştirdiği Real Merter projesi için düğmeye bastı. Mimar Yahya Baş Güngören Stadı'nın hemen yanında 10 bin metrekarelik arsa üzerine kurulan proje 3 blokta 248 konuttan meydana geliyor. Blokların altında 148 adet dükkan bulunuyor.

1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçeneklerinin yer aldığı Real Merter projesinde 1+1 daireler 310 bin lira, 2+1 daireler 500 bin lira ile 700 bin lira arasında, 3+1 daireler ise 750 bin liradan başlayan fiyatlarla alıcıların karşısına çıkıyor.

Projenin 2017 yılının Haziran ayında sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Nef+Merter+12'>Nef Merter 12</a>

Nef Merter 12

Nef Merter 12

Timur Gayrimenkul güvencesiyle Merter Polis Evi'nin hemen yanında inşa edilen Nef Merter 12, Atatürk Havalimanı'na 10 km, Levent'e 14 km, Ataköy'e 4 km yakınlıkta konumlanıyor.

Bir Nef buluşu olan “foldhome” konseptindeki Nef Merter 12'de değişikliğe gidildi. Daha önce 564 residence ve 41 ticari birim olarak lanse edilen proje 199 rezidans konut, 192 odalı otel, 381 ofis ve mağaza olarak değiştirildi. Projede A blok rezidans, B ve C blok ofis, D blok ise otel olarak hizmet verecek.

Nef Merter 13

Nef Merter 13

Nef Merter 13

Merter'de Yeşil Kundura'nın bitişiğinde ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nin yanında bulunan Nef Merter 13, her biri 14 katlı dört konut ve 13 katlı bir home-office bloğundan oluşuyor. 672 konut, 168 home-office ve 37 mağazanın yer aldığı projede 45 ila 179 metrekarelik konut ve 43 ila 73 metrekarelik home-office üniteleri bulunuyor.

Merter 13 Nef Evleri'nin sosyal kullanım alanları arasında; açık ve kapalı yüzme havuzları, basketbol sahası, çocuk oyun alanları, fitness center, masa tenisi, futbol sahası, sinema, kafe ve güvenlik sıralanıyor. 

Nef Merter 14

Nef Merter 14

Merter bölgesindeki 12 ve 13 projeleriyle adından sıkça söz ettiren NEF, 14 projesinin de startını verdi. Nef Merter 12'nin karşı çaprazında, Meridyen İş Merkezi'nin yanında hayata geçirilen 14 projesinde 1+0 ve 1+1'ler bulunuyor. 369 üniteden meydana gelen projede konut, ofis ve home ofis seçeneklerini yer alıyor. 

Diğer tüm NEF projelerinde olduğu gibi Nef Merter 14'te Foldhome üniteler mevcut. Bu üniteler sayesinde sinema salonu, oyun odası, misafir odası gibi aktivite odaları ihtiyaç durumunda kiralanabiliyor. Böylelikle yüksek aidat problemi ortadan kalkıyor.

Parima Merter

Parima Merter

İstanbul'da ticaretin en işlek merkezlerinden biri olan Merter'de hayata geçirilen Parima Merter projesi, metro ve Cevizlibağ metrobüs duraklarına yürüme mesafesinde yer alıyor. Projenin güneyinde Zeytinburnu sahili, kuzeyinde iş merkezleri ve batısında sanayi bölgesi bulunuyor.

Parima Merter'i benzer projelerden ayıran en önemli özellik şehir bahçesinin olması. 2 bin 500 metrekare alana sahip olan bu şehir bahçesi, yemyeşil ve tamamı camdan oluşan mekânın içindeki toplantı salonu ve lounge alanı ile farklı bir deneyimin kapılarını açıyor.

15 bin 500 metrekarelik arsa üzerine kurulan projede birimler ev ve ofis şeklinde kullanılabiliyor. Zemin katında 2 ticari alanın ve mağazaların yer alacağı Parima 223 birimden meydana geliyor.

Platform Merter

Platform Merter

Platform Merter

Eroğlu Gayrimenkul tarafından Merter'de 33 bin 770 metrekare alana kurulan Platform Merter projesinde 1+1, 2+1, 3+1, 3,5+1 ve 4+1 daire seçenekleri bulunuyor.

Merter'de E-5'in hemen yanındaki Platform Merter projesinde son rezidansların satışları devam ediyor. Konumu ve karma konseptli bir proje olmasıyla dikkatleri üzerine çeken Platform Merter projesindeki daireler 850 bin liradan başlangıç gösteriyor.

İçerisinde bir Fashion Park'ı barındıran Platform Merter'in sosyal olanakları arasında; çocuk oyun alanları, fitness center, restoran, sauna, Türk hamamı, spa, kapalı yüzme havuzu ve kapalı otopark yer alıyor.

Ayşe Özlem Kuruca/Emlaktasondakika.com

Nef Merter 12 Merter projeleri Merter bölgesi projeler