teknik yapı

Teknik Yapı’dan, 3.2 milyar TL değerinde 3 yeni proje!

Konut Projeleri 24.03.2018 09:40

Teknik Yapı, bu yıl 3.2 milyar liralık 3 yeni projesiyle toplam 10.5 milyar lira değere ulaşacak.

Teknik Yapı, son yıllarda İstanbul'da hayata geçirdiği  7.3 milyar liralık 17 projeye ek olarak yıl sonuna kadar 3.2 milyar lira değerinde 3 projeyi devreye alacak. Projeler, İstanbul'da Fikirtepe ve Kartal ile İzmir'de inşa edilecek.

Her gün 5 daire

Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunduklarını belirterek, “Son 7 yılda 2 milyon metrekareden fazla inşaat gerçekleştiren Teknik Yapı, 17 ayrı projesinde toplam 12 bin 24 daireden oluşan 7.3 milyar liralık değer oluşturdu. Her gün ortalama 5 daire inşa ederek ortalama 2.8 milyon liralık değer üreten Teknik Yapı, söz konusu projelerinin çoğunu inşaat tamamlanmadan satma başarısı gösterdi” diye konuştu. 

Hem Teknik Yapı'nın hem de Türkiye'nin gücüne inandığının altını çizen Durbakayım, 2018 yılı sonuna kadar 3.2 milyar değerindeki 3 yeni projenin daha satışa sunulacağını açıkladı. Durbakayım, son 7 yılda gerçekleştirdikleri projelerin 8'inin BağdatCaddesi'nde, 3'ünin Kadıköy Fikirtepe'de, 2'sinin Kartal'da olmak üzere Tuzla, Maltepe,Halkalı ve Denizli'de yükseldiği bilgisini paylaştı. 

Faiz baskısını özkaynak ile aştık

Umut Durbakayım, günümüzde yaşanan faiz ve fiyat sorununu da kendi özkaynaklarını devreye alarak çözdüklerini kaydetti. Yüksek faiz ve yüksek maliyet arasında sıkışan konut fiyatlarının müşterilerde oluşturduğu baskıyı özkaynak gücü ile aştıklarını anlatan Durbakayım, şunları söyledi: “Aylık bazda yüzde 1.2'ye varan faiz oranlarının müşteri üzerinde oluşan baskıyı, ötelenen alım talebini ortadan kaldırmak için özkaynaklarını kullanıyoruz. Faiz ve vade konusunda bankalara katkı yaparak, 100 ay vadede bile sıfır faiz sunarak, alım gücünü kolaylaştırıyoruz.”