Elysium Apartments Lale / Ofton İnşaat

Ofton İnşaat firmasının Elysium Apartments Lale projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Elysium Art Şişli Suzan Arar

Suzan Arar, “Konut yatırımlarınızı kredi ile yapın”

Konut Projeleri Hüseyin Belibağlı 24.07.2015
Ofton İnşaat Satış ve Pazarlama Müdürü Suzan Arar, insanların konut kredisi ile yatırım yapmalarını tavsiye etti.
Şehir merkezlerinde proje geliştirmenin ve arsa üretmenin zor bir süreç olduğuna değinerek sözlerine başlayan Ofton İnşaat Satış ve Pazarlama Müdürü Suzan, deneyimli bir satış yöneticisi olarak tüketicilerin her zaman yatırım yapmaları gerektiğini savundu. Arar, “Bence insanlar yatırımlarının en az yüzde 60'ını gayrimenkulde değerlendirmeli. Yaşamları boyunca konut kredisi ödemekten çekinmesinler. Kendimde dahil olmak üzere herkesi buna teşvik ediyorum. Gayrimenkul dünyanın her yerinde her zaman kazandırır. Buna akıldan çıkarmamak gerek” dedi.

Arsa üretmek zor bir süreç

“Bilindiği üzere arsa üretmek çok zor” diyen Arar, “Ofton İnşaat düzgün ve imara uygun proje geliştirmekte uzman bir firma. Yaşamayı sevenlerin ve yatırımı tercih edenlerin beklentilerini karşılıyor. Projenin başlangıcı ile bitişi arasında yüzde 40'lık prim payı oluyor” dedi.

Şehir merkezlerinin her zaman kazandırdığına dikkat çeken Arar, “Biz de bunu destekleriz. Ofton İnşaat olarak ayrıca otel yatırımları da yapıyoruz. Bomonti ve Şişli bölgesinde yeni projeler yapmaya devam edeceğiz. Bodrum'da da şehrin merkezinde projeler geliştiriyoruz” diye konuştu.

Arar, konut alımı sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini şöyle sıraladı.

Tüketici nelere dikkat etmeli?

1.    İnsanlar konut kredisi almaktan çekinmesinler. Zaman ve gayrimenkul değeri paritesi birlikte değerlendirildiğinde kredi kullanarak gayrimenkul alanlar her zaman kazanır.
2.    Gayrimenkul alırken oturuma ve yatırıma uygun alımlar yapılsın.
3.    Ömürlük birikimler iyi değerlendirilsin. Gayrimenkul, bunların değerleneceği en iyi enstrümandır.
4.    Birikimlerin yüzde 60'ı mutlaka gayrimenkulde toplanmalı.
5.    Projeyi yapan firmanın kültürüne ve geçmişine dikkat edilmeli. Daha önceki projelerinin prim getirileri incelenmeli. 
6.    Projelerin tapuda yazılı olan yönetim planına çok dikkat edilmeli. O metin, projenin değerini birinci dereceden etkileyen anayasadır.
7.    Yönetim planını doğru yapan binalar iyi yönetilir ve değeri sürekli artar. 
8.    Projede oturan kitle, değeri etkileyen başka bir unsurdur. 

Hüseyin Belibağlı/emlaktasondakika.com

Ofton İnşaat Elysium Art Şişli Suzan Arar