sur yapı antalya

Sur Yapı Antalya projesi 23 ülkeye satış yaptı!

Konut Projeleri 10.11.2018 11:35

Antalya, yabancıya konut satışında Türkiye genelinde 2. sırada yer aldı. Bu ilgi, Sur Yapı Antalya projesine de yansıdı.

Akdeniz'in yükselen yıldızı Antalya, yüksek kapasiteli havalimanı ile 2018'in ilk dokuz ayında 27 milyon turist ağırlayarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Turist sayısında yüzde 27 artış yakalayan Antalya'da yabancıya konut satışı da arttı. Sur Yapı tarafından 8 milyarlık yatırımla inşa edilen gayrimenkul projesine de yabancı ilgisi yüksek oldu. Rusya, İngiltere başta olmak üzere Güney Kore dahil 23 farklı yabancı ülke vatandaşına projeden satış gerçekleşti.

İLK TESLİMLER 2019'DA

Sur Yapı'nın 1 milyon 300 bin metrekare alanda inşa ettiği projede 19 bin bağımsız bölüm yer alıyor. Konutların yanısıra mega şehirde cadde konseptinde ticari alanlar, eğitim kurumları ve sosyal kompleksleri bulunuyor. 23 kule vinç ve bin 500'ün üzerinde işçi ilk etapta yer alan 93 blokdan oluşan 6 bin 417 dairenin tamamlanması için 24 saat çalışıyor. İlk etabın kaba inşaatının yüzde 50'lik kısmının tamamlandığı dile getirilen projede, ilk teslimler ise 2019 yılında planlanıyor.

Antalya'nın en büyük şehir parkı

Kurulacak olan yeni şehirde yaklaşık 249 bin metrekare yeşil alan olacak. Yeni şehrin ortasına inşa edilecek dev şehir parkı ise yaklaşık 157 bin metrekare büyüklüğünde olacak. 157 bin metrekarelik parkın içerisinde yeşil alanlar, göletler, sera alanları, çocuk oyun alanları, aktivite alanları, dinlenme alanları, gezi ve koşu parkurlarından oluşuyor. Parkının içerisinde piknik alanı, müze, sera alanı ve semt pazarı da yer alıyor.

Yenişafak