Aydos Country / Sinpaş GYO

Sinpaş GYO firmasının Aydos Country projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
aydos country projesi

Sinpaş GYO’dan Aydos Country açıklaması!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 06.02.2016
Sancaktepe Belediyesi'nin açtığı dava neticesinde Aydos Country projesinin bulunduğu arsanın ihalesine iptal kararı çıktı.
Sinpaş GYO, yapımı devam etmekte olan Aydos Country projesindeki son durumla ilgili KAP'a açıklama yaptı. Firmanın, ihalesi kesinleşerek 11 Eylül 2013 tarihinde üzerine aldığı arsa için Sancaktepe Belediyesi'nin açtığı davada ihalenin iptali kararı verildi.

aydos country projesi havadan

Belediyenin açtığı dava neticesinde ihalesinin iptaline karar verilen Aydos Country arsası...

Konuyla ilgili olarak Sinpaş GYO'nun açıklaması şöyle;

Şirketimiz adına tapuda kayıtlı İstanbul ili, Sancaktepe İlçesinde bulunan 9006 ada 3 parselimizi kapsayan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı,  kamuya duyurulduğu şekli ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisince Eylül 2015 ve Kasım 2015 tarihlerinde alınan meclis kararlarınca onaylanmıştır. Onaylı 1/5000 Nazım İmar Planı ile 1/1000 Uygulama İmar Planına göre yapılaşma koşulları aynen korunmuştur.

Sancaktepe Belediyesi tarafından 03.09.2013 tarihinde söz konusu parselin satışına ilişkin olarak gerçekleştirilmiş olan ihalenin iptali istemiyle, Sancaktepe Belediyesine karşı İstanbul 6. İdare Mahkemesinde açılmış olan ve tarafı olmadığımız davada, verilmiş olan ihalenin iptali kararından şirketimiz haberdar olmuştur. İhalesi kesinleşerek, tapusu şirketimiz adına 11.09.2013 tarihinde devir olmuş bulunan parselimiz hakkında verilmiş olan bu karara karşı temyiz süreci şirketimiz tarafından titizlikle takip edilecektir.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

aydos country son durum sinpaş aydos country tapu problemi sinpaş gyo