PARKETEPE EVLERİ

'Sektör Başkanlık Sistemi ile büyümesini sürdürecek'

Konut Projeleri Emine Pile 09.03.2016
Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Altuntaş, Başkanlık Sistemi'nin gelmesi ile inşaat sektöründeki büyümenin süreceğini belirtti.
 Zaman zaman ülke gündeminin ilk sıralarında yer alan Başkanlık Sistemi konusundaki gelişmeler, inşaat sektöründe de yakından takip ediliyor. Ekonomisinin yüzde 60'ı inşaat sektöründen oluşan Ankara'da ise olumlu-olumsuz her gelişmeden doğrudan etkilenen sektörün temsilcileri, başkanlık sistemi ile önlenemez bir yükselişe geçileceğini vurguluyor.

Siyasi anlamda yaşanan belirsizliklerin, doğrudan ekonomiyi etkilediğini ifade eden Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Altuntaş, dünyada ikinci sırada olan Türkiye inşaat sektörünün daha da öne çıkması konusunda istikrarın büyük önemi olduğunu anımsattı.

TÜRKİYE'NİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK 

Son yıllarda dünyanın gözünde çok daha öne çıkan Türkiye'nin bu gelişimine katkı sağlayacak tüm adımların desteklenmesi gerektiğini belirten Altuntaş, şunları söyledi:
“Türkiye, şu an her alanda kendini dünyaya ispat etmiş bir ülke konumuna geldi. Başarılarıyla öne çıkan, kendine hayran bırakan ülkemizin en kuvvetli kollarından biri de inşaat sektörü. Bu sektörde Türkiye'nin gelişimine katkı sağlayabildiğim için onur duyuyorum. İnşaat, özünde oldukça kırılgan bir sektör. Yaşanan tüm gelişmeler inşaat sektöründe ciddi sarsılmalara neden olabiliyor. Özellikle ayakta durmaya çalışan küçük firmalar, ufak bir sallantıda bile tepetaklak olabiliyor. Sektörün ayaklarını yere daha sağlam basabilmesinin yolu da istikrardan geçiyor. Bu durumun Başkanlık Sistemi ile gerçekleşeceğine inanıyorum. Diken üstünde olmadan, ne zaman ne yaşanacağını kestirmeden iş yapıyor olmak çok güç. Ancak Başkanlık Sistemi'nin Türkiye'ye gelmesi ile sektörün büyümesini sürdüreceği, dünyada ilk sıraya yerleşeceğinden hiç kuşkum yok.”

 

PARKETEPE EVLERİ Şahika Grup Yapı Murat Altuntaş