piyalepaşa istanbul mipim

Piyalepaşa İstanbul, MIPIM 2015'e damga vurdu!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 10.03.2015
Beyoğlu'nun dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul, MIPIM 2015 Fuarı'nda lanse edildi.
Beyoğlu bölgesinin değerine değer katacak olan Piyalepaşa İstanbul, MIPIM 2015 Fuarı'nda görücüye çıktı. İki Design Group Kurucu Ortağı Murat Kader tarafından tasarlanan projenin yatırımcılar tarafından yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, toplantıda kentsel dönüşüm süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Piyalepaşa'daki proje için Polat'a teşekkür eden Demircan ‘Bu bölgede vatandaşlarımız kesinlikle mağdur edilmedi. Hak sahipleri, projenin en güzel yerlerinden dairelerini aldı. Ayrıca tamamına otopark ve park alanları tahsis edildi' diye konuştu.

Piyalepaşa İstanbul'un İstiklal Caddesi'ne rakip olarak gösterildiğini dile getiren Demircan ‘Haksız da sayılmazlar. Çünkü bu proje ile Beyoğlu'nun çehresi değişecek. Bölge halkı da heyecanla bu projeyi bekliyor' ifadelerini kullandı.

Lansman toplantısına katılan ve Piyalepaşa'daki dönüşümün şehre değer katacağını söyleyen İstanbul Valisi Vasip Şahin ‘Burada 550 metrekare büyüklükte alışveriş sokağı var. Muhteşem ve etkileyici bir proje. Katkılarından dolayı öncelikle Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'a teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

Piyalepaşa Gayrimenkul'ün kurucusu Adnan Polat, Piyalepaşa projesinin uzun soluklu ve problemli süreçlerden geçtiğini dile getirdi. Polat ‘Yasalarla ilgili korkular nedeniyle bölge halkı projeye tedirgin yaklaştı. Öyle anlar geldi ki bir dairenin 8 ortağı çıktı ve biz hepsiyle konuşmak zorunda kaldık. Son iki yıllık süreçte hak sahipleriyle tek tek görüşmeler yaptık. Ancak henüz bitmiş değil. Uzun bir süreç olacak ama İstanbul'a değer katacak bir proje üreteceğiz' ifadelerini kullandı.

Piyalepaşa İstanbul'la ilgili önemli detaylar aktaran Adnan Polat ‘Beyoğlu Belediyesi'ne desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz, belediyemizin yardıma ihtiyacı her an yanlarında olacağız. Piyalepaşa'yı MIPIM'de tanıtmamızın özel bir sebebi yok, ruhsat ve zamanlama bugüne denk geldi. Buradaki tepkilere göre satışlarımıza yön vereceğiz' ifadelerini kullandı.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

Mehmet Çiçekçi Fransa'dan bildiriyor...

piyalepaşa istanbul piyalepaşa istanbul lansman adnan polat beyoğlu kentsel dönüşüm ahmet misbah demircan