peker gyo

Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka açılıyor

Konut Projeleri 13.02.2018 15:48

Peker Holding çatısı altında faaliyet gösteren Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), halka açılıyor.

Peker GYO'dan yapılan açıklamaya göre, Gedik Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum tarafından gerçekleştirilecek halka arz ile Peker GYO'nun yüzde 32'si halka açılacak.

Pay başına 5,50 liradan gerçekleştirilecek halka arzın büyüklüğü 52 milyon 800 bin lira olacak.

15-16 Şubat'ta sabit fiyatla talep toplama yöntemi kullanılarak gerçekleştirilecek halka arzda, payların yüzde 35'i yurt içi bireysel, yüzde 45'i yurt içi kurumsal ve yüzde 20'si ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

Peker GYO ve ortaklar tarafında bir yıl boyunca pay satmama ve bedelli sermaye artırımı yapmama taahhüdünün geçerli olacağı halka arzda, yatırımcılar paylarını 37 gün süreyle aralıksız bir şekilde hesaplarında tutmaları durumunda hisselerin işlem görmeye başlamasından itibaren 45 gün sonra hisse başına 5,61 TL ile geri satma hakkına sahip olacak.

Yüzde 55,7 iskonto oranıyla satışa çıkacak hisselerin 21 Şubat'ta Borsa İstanbul'da işlem görmesi bekleniyor.

Türkiye'de Anthill Residence, Ataköy Nef 22, Sultan Makamı Çengelköy ve Bomonti Business Center gibi projeleri hayata geçiren Peker Grubu şirketlerinden Peker GYO, Türkiye, Almanya ve İngiltere'de gayrimenkul ve arsa geliştirmeye devam ediyor.

Halihazırda şirketin gayrimenkul portföyünü, Ataköy Nef 22 ve Sultan makamı Çengelköy projeleri ve 10 bin 300 metrekare büyüklüğe sahip Çamlıca arazisi oluşturuyor. Peker GYO'nun 2017 Eylül sonu itibarıyla portföy büyüklüğü 584 milyon TL seviyesinde bulunuyor.