Pasifik İnşaat
Haberler / Konut Projeleri / Pasifik İnşaat, Merkez Ankara için hazırlanıyor

Pasifik İnşaat, Merkez Ankara için hazırlanıyor

Konut Projeleri 05.05.2017 09:06

Next Level Ankara'yı 2013 yılında teslim eden Pasifik İnşaat, Merkez Ankara projesini bu yıl satışa çıkaracak.

Pasifik İnşaat bu yıl Ankara'da yaklaşık 6 milyar TL değerindeki 3 proje için kolları sıvadı. Next Level Ankara'yı 2013 yılında teslim ettiklerini belirten Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, markanın gördüğü yoğun ilgiden dolayı Ankara'da Next Level markalı ikinci ve üçüncü projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Erdoğan, diğer projenin ise EGO Garajı arazisinde olduğunu belirtti.

Erdoğan, Çiftay İnşaat ile EGO Garajı arazisinde yapacakları proje için Emlak Konut'ta 1 milyar 250 milyon TL'lik taahhütte bulunduklarını ve buraya 4.2 milyar TL yatırım değerinde proje yapacaklarını açıkladı. Projeyi bu yıl satışa çıkaracaklarını kaydeden Erdoğan, toplam 3 bin 500 bağımsız birimden oluşacak projede 2 bin konut, ofis ve bir alışveriş caddesi olacağını sözlerine ekledi.

Next Level Çayyolu'nda fiyatlar 800 bin TL'den başlıyor

Next Level Çayyolu projesi hakkında da bilgi veren Erdoğan, "1 yıldır projeye devam ediyoruz, 429 konutluk projede satışlar yüzde 50'ye geldi. Metrekare fiyatları 6 bin TL'den başlıyor. Daire fiyatları da 800 bin TL ile 3.5 milyon TL arasında değişiyor" dedi. 

3'ÜNCÜ NEXT LEVEL DİKMEN'E YAPILIYOR 

Next Level markası ile üst segment projeler yaptıklarını ifade eden Erdoğan, "Dikmen'de Next Level Yıldız adıyla 1 milyar 250 milyon yatırım değerine sahip bin 750 konutluk projeye başlayacağız. Büyükşehirden aldığımız arazide Büyükşehir içinde 500 konut yapacağız" dedi.

EMLAK KONUT, MERKEZ ANKARA'DAN 144 ADET OFİS ALDI

Emlak Konut GYO, geçtiğimiz günlerde Merkez Ankara projesinden 145 bin 118 metrekare büyüklüğünde 144 adet ofis satın aldığını duyurmuştu. 714 milyon 186 bin 450 lira + KDV bedel ödenen ticari alanları için 16 taksit yapılacağını bildirmişti. Fatih Erdoğan, "Emlak Konut GYO, bu arsa için bir ihale düzenlemiş ve tek teklif geldiği için ihaleyi iptal etmişti. Bu nedenle bizim kazandığımız ve 4 teklifin geldiği ihaleye alım garantisi ile çıkmıştı. Alım garantisini de sözleşmelerle yeniden düzenledi. Bizden aldığı ofisler için 714 milyon lira ödendi ancak kendi payı da düştüğünde 500 milyon liraya almış oldu" dedi.