Northland Ankara

Northland Ankara'da yaz kış tasarruf!

Konut Projeleri 23.11.2017 17:34

İntegra Yapı AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Uslu, konut alımında bilinçlenen tüketicinin tüm detayları araştırdığını belirtti.

Ankara'nın son dönemde en popüler lokasyonlarından Ovacık'ta Northland Ankara Projesini inşa eden İntegra Yapı AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Uslu, konut alımında bilinçlenen tüketicinin tüm detayları araştırdığını, en fazla da yaşam boyu tasarruf sağlayacak kalemler üzerinde durduğunu ifade etti.

Uslu, bir binada en fazla giderin ısınmaya yapıldığını, yapının betonarmesinin tamamen ısınmasını sağlayan yoğuşmalı KASKAD ve yerden ısıtma sisteminin bu aşamada imdada yetiştiğini kaydetti.

Bu sistemin enerjinin çok değerli olduğu ülkemizde kış aylarının çetin geçtiği tüm evlerde uygulanması gerektiğini vurgulayan Selahattin Uslu, şunları söyledi:
“Yoğuşmalı KASKAD sistemi; yan yana kurulan kombilerin birbirine bağlanmasıyla oluşturuluyor. Sistemde, kombiler otomatik olarak devreye girdiği ve gerektiğinde devre dışı olabildiği için, daha az yakıt tüketimi sağlanıyor. Yani hem daire iyi ısınıyor hem de tasarruf sağlanıyor. Yerden ısıtma ise binanın betonarmesini ısıttığı için homojen ve konforlu bir ısınma imkanı veriyor. Northland Ankara'nın bölgenin en çok tercih edilen projelerinden biri olmasının nedenlerinden biri KASKAD ve yerden ısıtma. Çünkü Ankara'da ısınma konusu diğer detayların da önünde. Yüzde 20 tasarruf sağlayan bu sistem ısınmaya bir kış ortalama 2 bin 500 lira harcayan Ankaralının en az 500 lirasının cebinde kalması anlamına geliyor.”

Selahattin Uslu, ısınmada sundukları bu avantajın yanı sıra projenin diğer detaylarıyla da Ankaralılar'a en sıcak yuvayı inşa etmek için 7 gün 24 saat çalıştıklarını ve inşaatın hızla yükselmeye devam ettiğini sözlerine ekledi.