Merkez Ankara
Haberler / Konut Projeleri / Merkez Ankara'nın büyüklüğü 3,4 milyar TL'yi bulacak!

Merkez Ankara'nın büyüklüğü 3,4 milyar TL'yi bulacak!

Konut Projeleri 20.04.2017 10:31

Emlak Konut GYO, Ankara'nın Yenimahalle İlçesi, İstasyon Mahallesi'nde yer alan Merkez Ankara projesinin değerleme raporunu yayınladı.

Emlak Konut GYO'nun Ankara Yenimahalle İstasyon arsası üzerinde Pasifik İnşaat ile Çiftay İnşaat ortaklığında geliştirilen Merkez Ankara projesinin gayrimenkul değerleme raporu açıklandı.

Projenin mevcut durumuyla toplam değeri      795 milyon 274 bin TL                        
Projenin mevcut durumuyla Emlak Konut GYO payına düşen değeri      759 milyon 302 bin TL
Projenin tamamlanması durumunda bugünkü değeri     3 milyar 400 milyon 608 bin TL                               
Projenin tamamlanması durumunda Emlak Konut GYO payına düşen gelirin bugünkü değeri      1 milyar 258 milyon 365 bin TL                                     
144 adet bağımsız bölümün anahtar teslim şartlarının yerine getirilmesi durumundaki KDV hariç toplam rayiç değeri      771 milyon 478 bin TL
144 adet bağımsız bölümün anahtar teslim şartlarının yerine getirilmesi durumundaki KDV dahil toplam rayiç değeri       910 milyon 344 bin TL

Gayrimenkul değerleme raporu Merkez Ankara'nın tamamlanması durumundaki toplam değeri, projenin mevcut durum değeri, proje kapsamında yer alan 144 bağımsız bölümün güncel piyasa rayiç değerinin SPK mevzuatı ve sözleşme gereği rayiç değerlerinin tespiti için hazırlandı.

Merkez Ankara projesi 2 bin 20 konut ile 1,320 ticari birimden oluşacak. Pasifik İnşaat ile Çiftay İnşaat ortaklığında inşa edilecen olan Merkez Ankara için Emlak Konut GYO, 3 bin 230 bağımsız bölümün yapı ruhsatını aldı.

Türkiye'nin de en büyük karma projesi

Ön talep toplama aşamasında olan Merkez Ankara, ofis, konut, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarından meydana geliyor. Tüm ihtiyaçların çözüldüğü bir şehir projesi olarak sadece Ankara'nın değil, Türkiye'nin de en büyük karma projesi olacak.

Yaklaşık 125 dönümle Ankara'nın en büyük merkezi arsası üzerine kurulan Merkez Ankara, "Başkentin silüetini değiştirecek" şeklinde lanse ediliyor.

Konutta, aile konutu, home ofis, rezidans olmak üzere üç tip, ofislerde de kurumsal ofis, teraslı ofis ve müstakil genel merkez binaları olmak üzere üç ofis tipi olan projenin önündeki 750 dönümlük AKM arazisinin de şehir yaşamına sunulan büyük merkezi bir park olması planlanıyor.

Dünyanın en önemli mimarlık ofislerinden biri olan New York merkezli KPF'nin tasarlayacağı projenin mimarisi ile de başkentin değerine katkıda bulunması hedefleniyor.