konya 42. cadde
Haberler / Konut Projeleri / Konya 42. Cadde ihalesi ne zaman?

Konya 42. Cadde ihalesi ne zaman?

Konut Projeleri 08.05.2017 10:58

Konya'da yer alan 42. Cadde projesinin ihalesi 14 Mayıs 2017 günü ihalesi gerçekleştirilecek.

Emlak Konut GYO A.Ş. güvencesiyle ve Torkam İnşaat tarafından inşa edilen 42. Cadde projesi Temaşehir Konya projesinde hayata geçiriliyor. Projede toplam 163 adet dükkan yer alıyor.

Torkam İnşaat, Konya'da inşa ettiği Temaşehir Konya projesi kapsamında Konya'nın yeni alışveriş caddesi olacak 42. Cadde projesini Emlak Konut GYO A.Ş. güvencesiyle ihaleye çıkarıyor.

Yapılacak olan ihalede yapılması gerekenler şöyle;

  • Konya Meram'daki Temaşehir Konya satış ofisi veya İstanbul Ataşehir'deki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü'nde görevli danışmanlarımızdan İhale Başvuru Kitapçığı temin edilecek,
  • Kitapçıkta, satışa sunulacak olan ticari bağımsız bölümler listesinde belirtilen Geçici Teminat tutarı, Emlak Konut GYO A.Ş.'nin T.C. Vakıfbank T.A.O. nezdindeki kurum hesabına yatırılacak,
  • İstekliler, yatırmış oldukları Geçici Teminat tutarı dekontuyla birlikte, Temaşehir Konya Satış ofisinden veya Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü'nden İhale Katılım Belgesi alacaklar,
  • İhale Katılım Belgesi almış olan istekliler, 14.05.2017 Pazar günü saat 10:00'da başlayacak olan ihaleye katılacaklardır. İhale, Konya Meram'daki Temaşehir Konya satış ofisinde yapılacak.

42. Cadde projesi T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Emlak Konut GYO A.Ş. tarafından 14 Mayıs 2017 günü ihaleye verilecek. İhale için son başvuru tarihi 12 Mayıs 2017 Cuma günü saat 17.00 olarak belirtiliyor.

42. Cadde projesi Konya'nın yeni alışveriş caddesi olma hedefinde ilerlerken Meram Belediyesi Hizmet Binası, Eski Stadyum, yüksek hızlı tren garı, Alaadin Tepesi, Çeçenistan Caddesi, Ahmet Özcan Caddesi, Konya-Karaman tren yolu gibi alanlara yakın konumda bulunuyor.

Toplam 60 bin metrekarelik arsa alanına inşa edilen projede marketten kuaföre, kafeden giyime kadar birçok dükkan ve mağaza tahmini 100 bin liradan başlayıp 4 milyon 950 bin liraya kadar çıkan fiyatlarla ihaleye girecek. Ayrıca projede yer alan dükkan ve mağazaların ihalesine katılmak isteyenler için ihale katılım bedeli ise 10 bin lirayla 20 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. 

Konya 42. Cadde Projesi İhale Başlangıç Fiyatları
Metrekaresi Fiyatı
8 metrekare 100 bin lira
30 metrekare 470 bin lira
70 metrekare 880 bin lira