Konut projeleri

Konut projeleri sezonu açtı!

Konut Projeleri Zeynep Karabağ 30.09.2015
Okullar açıldı, tatiller bitti, konut sektöründe sezon başladı!
Seçim, yaz tatili, Ramazan, Ramazan tatili ile birlikte durağanlaşan inşaat sektörü silkelendi ve basın lansmanları başladı. Eylül ayı geldi, çattı. Haziran'a kadar süreceği düşünülen ve her ay yenileri eklenecek olan konut projeleri görücüye çıkmaya başladı. 

Eylül ayında 4 konut projesi görücüye çıktı. İşte o projeler; 

1- DKY On komşularla kaynaştıracak

Kağıthane'de DKY İnşaat imzasıyla hayata geçirilen DKY On, kentsel dönüşüm kapsamında Beşler Sucuk eski fabrika arazisinde yükseliyor. Aralık 2017'de tamamlanması hedeflenen proje, klasik konut anlayışından biraz farklı. 

dky on projesinin önden görünümü

İnsanların birlikte yemek pişirebilecekleri deneyim mutfağı, sosyal yaşam alanları yanı sıra etkileşim sağlayabilecekleri mekanlar bulunuyor. DKY On'da bir dijital topluluk portalı yer alıyor ve bu portalda projede yaşayanlar birbiriyle iletişimde olabilecek. Daire fiyatları 390 bin TL'den başlıyor.

2- Four Winds değil Park Residences Cadde!

Birleşik Gayrimenkul, Park Residences Cadde projesini 2 Eylül'de görücüye çıkardı. Aslında Four Winds olarak bilinen projeyi hayata geçiren Taş Yapı'yla da ipler gerildi. Taş Yapı projeye Four Winds, Birleşik Gayrimenkul ise Park Residences Cadde diyor. Siz ne demek istersiniz bilemeyiz ama Birleşik Gayrimenkul elinde bulundurduğu daireleri metrekaresi 4 bin 500 dolar ile 8 bin 500 dolar aralığında satışa çıkardı.

four winds

Dört dev bloktan oluşan Park Residences Cadde, Bağdat Caddesi'ne yürüme mesafesinde yer alıyor. Projede yaşam başladı. 

3- Yüzde 70 prim vadeden proje!

Başakşehir'de konumlandırılan Vadi Yaka'nın, 15 Eylül'de basın lansmanı yapıldı. O bölgede deneyime sahip Fuzul Grup tarafından inşa edilen proje yüzde 70 prim vadediyor. Ön talep aşamasında yüzde 30'u satıldı. Vadi Yaka'da teslimlerin 2017 yılının sonunda yapılması hedefleniyor. 

vadi yaka fuzul grup

2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerindeki konutların fiyatları 463 bin 675 TL'den başlayarak 1 milyon 17 bin TL'ye kadar çıkıyor. Vadi Yaka, Olimpa AVM'ye 3 dakika, metro istasyonuna 2 dakika mesafede bulunuyor. 

4- Nidapark Başakşehir

En taze proje olan ve dün satışa çıkan Nidapark Başakşehir, Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından hayata geçiriliyor. 374 konutluk bir proje olan Nidapark Başakşehir, 20 bin metrekare arsa alanına yayılıyor. 

nidapark başakşehir

Projenin teslim tarihi Ekim 2017 olarak belirtildi. Fiyatların 459 bin TL'den başladığı Nidapark Başakşehir'de 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor. 1 kule ve 4 birleşik bloktan oluşan Nidapark Başakşehir'de 48 dükkan hizmet verecek.

Konut projeleri DKY DKY On