KİPTAŞ Çatalca Konutları / Kiptaş

Kiptaş firmasının KİPTAŞ Çatalca Konutları projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
kiptaş çatalca evleri

Kiptaş Çatalca konutları satışa çıktı

Konut Projeleri İrfan Sisli 04.01.2016
Kiptaş, evi olmayanlara yönelik başlattığı yeni kampanya ile Çatalca'da toplu konut inşaa ediyor.
İstanbul'un bir çok bölgesinde mahalleler kurmuş olan Kiptaş, büyük bir projeye daha imza atıyor. Kiptaş, yüzölçümü bakımından İstanbul'un en büyük ilçesi olan Çatalca'da toplu konut atağı başlatıyor.

83 ve 85 metrekare büyüklüğündeki toplam 2 bin 138 2+1 dairenin yer alacağı Kiptaş Çatalca Konutları'nda fiyatlar 139 bin 750 TL. Daire almak isteyenler 20 bin TL peşinat ve 19 bin 750 TL'lik ara ödeme ile 100 bin TL'lik bölümü ister banka kredisi ile 120 ay isterlerse 24 ay Kiptaş bünyesinde taksitlendirilebiliyor. 

Kiptaş <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=%c3%87atalca+Konutlar%c4%b1'>Çatalca Konutları</a>

Kiptaş Çatalca Konutları'nda az katlı bloklar ile düşük yoğunluklu bir yapılaşma planlanıyor

ÇATALCA KONUTLARI ÖDEME TABLOSU

 

DAİRE BEDELİ PEŞİNAT
(Sözleşmeden önce ödenecek)

İLAVE PEŞİNAT
(Sözleşmeden itibaren 24. ayında)

BANKA KREDİSİ
139.750 TL 20.000 TL 19.750 TL 100.000 TL
 

DAİRE BEDELİ PEŞİNAT
(Sözleşmeden önce ödenecek)

İLAVE PEŞİNAT
(Sözleşmeden itibaren 24. ayında)

KİPTAŞ'A ÖDEMELİ
24 AY VADE

139.750 TL 20.000 TL 19.750 TL 100.000 TL
 

Her daireye 1 adet açık otoparkın ayrıldığı sitede geniş yeşil alanlar ve çocuk parkları bulunuyor. 2 adet caminin yer alacağı Çatalca Konutlarında 34 derslikli bir de okul bulunuyor.

Yalnızca T.C. vatandaşlarına açık olan kampanya kapsamında daire sahibi olmak isteyenlerin evinin bulunmaması gerekiyor. Ayrıca alıcının konutları ikamet amacıyla satın alındığını, teslime müteakip konuta taşınacağını, resmi ikametgah adresini Çatalca konutlarına taşıyacağını taahhüt etmesi gerekiyor.

ÇATALCA KONUTLARI  SATIŞ KAMPANYA ŞARTLARI

 • Konut fiyatlarına KDV dahildir.
 • Konut satışları daire sayısı kadar yapılacaktır. 
 • Talep sahibinin T.C vatandaşı , reşit olması, İstanbul dahilinde tapulu ve/ veya tapusuz oturmaya müsait bir konutu olmadığını,sözleşmenin imzalanmasından sonra aksinin tespit edilmesi durumunda KİPTAŞ'ın Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesini tazminatsız ve bildirimsiz bir şekilde tek taraflı olarak feshetme, daireye isabet eden hakkı başkasına satma hakkının bulunduğunu, bu şartları bilerek kampanyaya dahil olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.
 • Talep eden, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi ile hak sahibi olduğu konutu ikamet amacıyla satın aldığını, teslime müteakip konuta taşınacağını, resmi ikametgah adresini Çatalca konutlarına taşıyacağını, dairenin borçları bitmiş olsa bile sözleşmeden itibaren 5 yıllık sürede konutu devretmeyeceğini, tapu çıkartılması aşamasında kalan süre için bu şartın tek taraflı olarak tapuya tescil edileceğini kabul ve taahhüt etmiştir.
 • 4.ve 5.madde de yazılı hususlara aykırı bir durumun tespiti halinde; Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi KİPTAŞ tarafından tazminatsız ve tek taraflı olarak feshedilecektir. Fesih halinde sözleşmede yazılı olan feshe ilişkin hükümler uygulanacaktır.
 • Hak sahibi olanlar peşinatlarını Halk Bankası Merkezefendi Şubesi nezdinde açılmış olan; IBAN NO : TR22 0001 2001 2760 0010 1006 26 KİPTAŞ hesabına(Tüm Halk Bank şubelerinden masrafsız) yatırıp, KİPTAŞ ile Noter huzurunda Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir. Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalamadan önce peşinat yatırılacaktır. Sözleşme masrafları hak sahibi tarafından peşin olarak ödenecektir.
 • Konutların inşaası tamamlama safhasında hak sahibine isabet edecek konutlar Projede bulunan konutların tamamı arasında (Bahçe ve zemin katlar dahil) olmak üzere Noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile belirlenecektir. Konutlara ayrıca (+ veya - ) şerefiye (kat,yön,manzara, m² farkı v.b. kriterler toplamı) bedeli tahakkuk ettirilecektir. Konutlar ( 83 m² 1058 Adet + 85 m² 1080 adet toplam = 2138 adet ) 85m² baz alınarak fiyatlandırılmıştır.
 • Kişi adına en fazla bir talep yapılacaktır. Kişi kendi adına başvuruyor ise kimlik ile, vekil sıfatı ile başvuruyor ise, noterden alınmış içerisinde KİPTAŞ ibaresi geçen özel vekaletname ile müracaat edecektir.
 • Konutların ödeme şekli peşin ,KİPTAŞ'tan taksitli(20.000TL peşinat+19.750TL ilave peşinat(24.ayda)+24ay vade ) veya banka kredili olacaktır. Banka kredisi kullanacakların bankanın aradığı kredi şartlarına uygun olması gerekmektedir. Banka tarafından kredi kullandırılmaması halinde KİPTAŞ sorumlu olmayacak ve kaydı iptal edilebilecektir.
 • KİPTAŞ nezdinde 3. kişilere konut devri, Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanmasından itibaren 5 yıl sonra mümkün olabilecektir.
 • Konutların teslim süresi 24 aydır. Ancak KİPTAŞ bu süreyi resen 12 ay daha uzatma hak ve yetkisine sahip olacaktır.
 • KİPTAŞ, Talep formunda inşaa etmeyi düşündüğü konut projesini, projeden vazgeçilmesi halinde yatırılan bedelin faizsiz olarak iade edileceğini ve sözleşme masraflarının iade edilemeyeceğini başvuru sahibi kabul ve taahhüt etmiştir.

KİPTAŞ Çatalca Konutları Çatalca Konutları KİPTAŞ