cebeci aura 2

İzmir’de yükselen markalı konut projeleri!

Konut Projeleri 21.03.2018 16:19

Türkiye’nin en büyük ve kalabalık şehirlerinden biri olan İzmir’de yükselen konut projelerini sizler için derledik…

Türkiye'nin dört bir yanında dünyanın ilgiyle takip ettiği, ileri teknoloji ve kaynak gerektiren mega projeler hayata geçiriliyor. Mega projelerin etkisiyle hızla gelişen kentlerden biri de İzmir. Hayata geçirilen mega projelerin etkisiyle kentin gelişim ve dönüşümü hız kesmeden devam ediyor. 

İzmir'de gerçekleşen bu dönüşümün etkisiyle İstanbul'da peş peşe start alan konut projelerinin son yıllarda İzmir'e kaymaya başladığını görüyoruz. Dev inşaat şirketlerinin milyar liralık gayrimenkul projelerini ard arda hayata geçirmek için yarıştığı şehirde yeni konut projelerine start verilmesi İzmir'i bir cazibe merkezi haline getiriyor.

İşte İzmir'de hayata geçirilen konut projeleri;

Cebeci Aura 2 – Cebeci Yapı
Yeri: Ulukent
Fiyatı: 340.000 TL – 500.000 TL

‘Doğanın renklerinden ilham aldık' sloganı ile yola çıkan Cebeci Aura 2 projesi 13 bin metrekare arazi üzerinde hayata geçiyor. 4 bloktan meydana gelen projede 140 adet konut bulunuyor. 

Sosyal donatılarıyla da dikkat çeken Cebeci Aura 2, açık ve kapalı yüzme havuzlarından fitness salonlarına, saunalardan hamamlara, çocuk oyun alanlarından açık spor alanlarına kadar varan aktivite alanları sunuyor.
Projede konut sahibi olmak isteyenlere yüzde 35 peşinat ile kalan kısmı ise vade farksız 24 ay taksitlendirme seçeneği sunuluyor.

Livin İzmir- Cengiz İnşaat
Yeri: Mavişehir
Fiyatı: 630.000 TL – 9.500.000 TL

İzmir'in gözde bölgelerinden biri olan Mavişehir'de hayata geçirilen Livin izmir, 2 etaptan oluşuyor.  1+1'den 5+1'e kadar konut seçeneği bulunan projede toplam 366 konuta yer verildi. Zengin sosyal donatıları ile yaşam standartlarını yukarı çeken Livin izmir projesinde açık – kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna ve çocuk oyun alanları bulunuyor.

Livin izmir projesinde yüzde 40 peşinat ödeyerek kalan kısma dolar olarak istenilen zamana kadar taksit yapmak mümkün. Ayrıca, yüzde 20 peşinat ile kalan kısım için banka kredisi kullanılabiliyor.

Folkart Towers - Folkart Yapı
Yeri: Bayraklı
Fiyatı: 205.000 – 570.000 $

İş hayatını, ev yaşamını ve alışveriş kültürünü bir potada birleştirmeyi hedefleyen Folkart Towers 40 katlı kuleden meydana gelecek. 1+1'den 4+1'e kadar konut seçeneği bulunan Folkart Towers, 200 metrelik yüksekliği ile Türkiye'nin ikinci, Avrupa'nın de en yüksek 5'inci ikiz kulesi olacak. Konut fiyatlarının 205 bin dolardan başladığı projede konutlar banka kredisine uygun durumda.

Mahall Bomonti İzmir – Türkerler Holding
Yeri: Konak
Fiyatı: 329.000 TL – 1.200.000 TL

Mahall Bomonti İzmir 44 bin 966 metrekarelik arsa alanı üzerinde inşa ediliyor. 20 bloktan meydana gelen projede 466 konut, 590 ofis ve 90 ticari birim bulunuyor.  1+0'dan 3+1'e kadar konut seçeneği sunan projenin teslimleri Haziran 2019'da hedefleniyor.

Merkezi konumda yükselen Mahall Bomonti İzmir, Alsancak ve Kordon'a bir adım uzakta yer alıyor. Konak ve Karşıyaka'ya da birkaç dakikada ulaşım imkanı sağlıyor.

Koçsa Tower – Koçsa İnşaat
Yeri: Bornova
Fiyatı: 399.000 TL

Körfez manzarasına sahip olan Koçsa Tower, yaklaşık 7 bin 592 arsa alanı üzerinde yükseliyor. Toplam 236 konutun bulunduğu proje 3+1 ve 4+1 konut seçeneklerinden oluşuyor. Koçsa Tower'da konutlar  399 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

İzmir'in gelişmekte olan bölgelerinden olan Bayraklı'da hayata geçen Koçsa Tower'da konut sahibi olmak isteyenler yüzde 50 peşinat ödeyerek kalan kısım için ise teslim tarihine kadar taksitlendirme yapabilir.

Esra Karaşin/emlaktasondakika.com