Büyükyalı İstanbul / Özak GYO - Yenigün İnşaat - Ziylan Gayrimenkul

Özak GYO - Yenigün İnşaat - Ziylan Gayrimenkul firmasının Büyükyalı İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
ahmet akbalık

İstanbul'da gayrimenkul fiyatları çok ucuz!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 15.03.2016
Özak GYO'nun patronu Ahmet Akbalık, MIPIM 2016 Fuarı'nda sektörü değerlendirdi, yabancıların ilgisini anlattı.
MIPIM 2016'da Türkiye rüzgarı esiyor. Fransa'nın Cannes kentinde gerçekleştirilen organizasyonda Büyükyalı İstanbul projesi de basın mensuplarına tanıtıldı. Toplantının ardından dikkat çeken açıklamalarda bulunan Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Türkiye'de gayrimenkul potansiyelinin hala yüksek seviyelerde olduğunu söyledi.

Terör dünyanın her tarafında var

Son dönemde yaşanan olaylarla ilgili konuşan Akbalık 'Terör saece İstanbul'a has değil tüm dünyada yaşanıyor. Terörü sadece İstanbul veya Türkiye'yle odaklamamak gerekli. Türkiye çok büyük bir ülke, bunu da çok rahat bir şekilde atlatacağız. İktisadi açıdan bu süreçte ülkemiz yatırımcılarını mahçup etmeyecektir' diye konuştu.

İstanbul çok ucuz, gayrimenkule çok ihtiyaç var

Megakent İstanbul'un çok değerli olduğunu dile getiren Akbalık 'Türkiye bu tür badireleri atlatacak iradeye sahip. Yeni bir yazılım ve yeni bir bakış açısıyla bu işi yeniden hayata geçirecek. Ekonomik anlamda yeni bir yazılımla eski ivmemizi yeniden yakalayabiliriz. Projesel bazda sektörü incelemek gerekli. Yatırımın içeriği ve tasarımı farklıysa, fiyat uygunsa satışı kolay oluyor. İstanbul çok büyük bir nufusa sahip, kendi içerisinde bir cazibe merkezi. Avrupa'ya göre gayrimenkul fiyatları hala çok düşük seviyede. Bizim projemiz, ulaşım aksıyla öne çıkıyor. Büyükyalı'da iyi yaşamın altını dolduracağız. Nüfus artışı ve yabancı ilgisi İstanbul'a olan ilgiyi azaltmayacak. Türkiye'nin hala çok ciddi bir gayrimenkul ihtiyacı var' ifadelerini kullandı.

Büyükyalı'ya ilgi çok fazla

Kazlıçeşme'deki dev yatırıma yoğüun bir ilgi olduğunu dile getiren Ahmet Akbalık 'Büyükyalı'nın ilk etabında önemli reaksiyonlar aldık. Yabancı yatırımcıların projeyle ilgilenmesinin temel nedenlerinden birisi lokasyon ve yaşam biçimi. Yatırım için alacak fonlarda var. Bu dönem yatırımcılar için bir fırsat. Bu zamanda gayrimenkul alanlar önümüzdeki dönemde çok kazançlı çıkacak. Eğer bir talep varsa fiyatı etkiler, arz fazlası ise fiyatı düşürür. Bence talebin ilgisine göre önümüzdeki dönemde projelerin fiyatları şekillenecektir. Avrupa Yakası'nda oturanlar Anadolu'ya gitmek istemiyor genelde. Şehir merkezindeki yeni projeler yaşam kalitesini yükseltiyor' açıklamalarında bulundu.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

büyükyalı mipim 2016 özak gyo mipim 2016 Ahmet Akbalık