İstanbul INN Levent / Ünal İnşaat - Özler İnşaat

Ünal İnşaat - Özler İnşaat firmasının İstanbul INN Levent projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
İstanbul Inn Levent

İstanbul Inn Levent, metrekaresi 4 bin dolara satışta!

Konut Projeleri Zeynep Karabağ 08.05.2015
İstanbul Inn Levent; en iyi tasarım, en iyi lokasyon, en iyi fiyat ve bölgesi itibari ile en fonksiyonel proje olma konusunda iddialı.
Ünal İnşaat ve Özler İnşaat, sektördeki tecrübe ve birikimlerini İstanbul İnn Levent'te bir araya getiriyor. 200 milyon dolarlık bir yatırımla projelendirilen İstanbul İnn Levent'in ilk bloğu, kazanmayı ilke edinmiş yeri ve yabancı sahipleri için satışa çıktı.

İstanbul İnn Levent'in ilk bloğu 1200 metrekare arsa üzerinde toplam 17 bin metrekare inşaat alanına sahip. Mental Design Works'ten Salih Çıkman imzasını taşıyan projede, 400 metrekare sosyal tesisi alanı yer alıyor. 400 metrekarelik yeşil alana sahip olan İstanbul INN Levent'te 1200 metrekare gibi büyük bir ticari alan da bulunuyor. Tüm ihtiyaçların düşünüldüğü projede her daire için bir araçlık otopark ve 3 metrekarelik bir depolama alanı da yer alıyor. Yapımına Nisan 2015'te başlanan projenin, Temmuz 2016'da teslim edilmesi hedefleniyor.

istanbul inn levent

60 ay sıfır faiz

21 katlı 5 bloktan oluşan ve ilk iki katı ofislerden meydana gelen İstanbul INN Levent'in ilk bloğunda alanları 59 ila 79 metrekare arasında değişen 1+1'ler, alanları 99 metrekare ila 109 metrekare arasında değişen 2+1'ler yer alıyor. 130 konutluk ilk blokta fiyatlar 250 bin dolardan başlayarak 1 milyon 250 bin dolara kadar yükseliyor. Projede aidatlar 350 ila 500 TL arasında değişiyor. İstanbul INN Levent'te şirket bünyesinde yüzde 50 peşin alınarak 60 ay vade imkanı sunuluyor.

istanbul inn levent

İstanbul Inn Levent, kentsel dönüşümün lokomotifi olan Kağıthane'de yer alıyor. Lokasyonunda birçok eğitim kurumu, hastane, AVM, konsolosluk, ulusal ve uluslararası işletme, kamu kurumları ve güvenlik birimlerinin yer aldığı, metrobüs, metro, otobüs gibi toplu taşıma araçlarına yakın mesafede konumuyla ulaşımda kolaylık sağlayan iş ve yaşam merkezi olma özelliğini taşıyor. Kanyon AVM'ye 300 metre uzaklıkta yükselen proje; Tekfen, Zorlu ve Finansbank gibi noktalara yürüme mesafesinde bulunuyor. 

24 saat aktif yaşam

24 saat aktif yaşam düşüncesinden yola çıkılarak tasarlanan İstanbul Inn Levent'te sosyal donatıların zenginliği ön plana çıkıyor. Sosyal yaşantının rahat olabilmesi için Plug Inn sosyal donatı işletim sistemi de İstanbul Inn Levent proje sakinleri için düşünülmüş. Projede giriş kısmının altında yer alan ilk kat sosyal donatılar için ayrılmış. Spor alanları, toplantı odaları, misafir ve parti odalarının bulunduğu proje, 2013 Dünya Mimarlık Festivali'nde binlerce eser arasından finale kalarak ilk 8 eser arasına girdi.

Engelsiz bir yaşam

Ünal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ünal, "İstanbul Inn, İstanbul'a değer katmak, daha yaşanır ve ince düşünülmüş binalar üretmek için kurgulanmış bir marka" diye konuştu. 

Ünal, "Projemizde engelli, hamile, yaşlı ve çocuklu kişilerin yaşam standartlarını maksimum seviyeye çıkarmak için alternatif çözüm yolları inşa ettik. İstanbul Inn Levent'te tüm açık temas noktalarına öncelikle 'Braille' alfabesi yerleştirdik. Plug Inn aktivite odaları, asansörler, otopark gibi kullanım alanlarından tüm komşuların eşit şekilde faydalanabilmesi için konuyla ilgili toplumsal dernek ve vakıfların önerilerini dikkate aldık. Mayısın ilk yarısında projemizin ilk bloğu için temel atacağız" dedi.

Yapıları dönüştürmek kolay, insanları dönüştürmek zor

1897'den beri sektörde aktif bir şekilde yer alan Özler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akın ise "Uzun yıllardır bu bölgede iş yapıyoruz ve bölgeyi çok iyi tanıyoruz. Kağıthane Belediyesi'ne plan tadili için teşekkür etmek isteriz. Kağıthane belediyesi 2011 yılında trafik, yeşil alan ve otopark sorununu çözmek için adım attı. 2011 yılının temmuz ayında da kentsel dönüşüm yasası çıktı. Bu bölgeyi kenti müracaatlarımızla kentsel dönüşüm alanı ilan ettirdik. İstanbul Inn Levent, 3,5 yıl öncesine dayanan bir proje. Kentsel dönüşümün ilk somut örneğini hayata geçirdik diyebilirim. Bu uğurda uzun ve meşakkatli bir yol katledildi. Yapıları dönüştürmenin kolay, insanları dönüştürmenin çok daha zor olduğuna şahit olduk" dedi.

İstanbul Inn Levent