Güneş Tepe İstanbul / Metal Yapı Konut

Metal Yapı Konut firmasının Güneş Tepe İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Güneş Tepe İstanbul

Güneş Tepe İstanbul'un teslimleri 2019'da!

Konut Projeleri Zeynep Karabağ 28.10.2016
İstanbul'da 1 milyar doların üzerinde gayrimenkul yatırımı gerçekleştiren Metal Yapı'nın gündeminde 7 proje var. Bu projelerin 5'i gelecek yıl teslim.
İstanbul'un yükselen bölgelerinde 1 milyar doların üzerinde gayrimenkul geliştiren Metal Yapı, yeni projelerini 3 bölgede yoğunlaştıracak. Yükselen bölgelerde yatırıma devam etmeyi planladıklarını aktaran Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali, "Özellikle biz Zekeriyaköy bölgesini yükselen bölge olarak görüyoruz. Göktürk zaten bizim bölgemiz, her zaman yükseliyor. Zekeriyaköy bölgesinde de 3. Köprü bağlantısıyla birlikte gerek lokasyonun kolaylığı gerek yeni projelerin oturmasıyla birlikte bu bölgeyi de yükselen bölge olarak görüyoruz. Bu bölge çok ciddi, çok büyük arazisi olan bir bölge. Zekeriyaköy'de proje yapmak istiyoruz. 380 dönüm büyüklüğünde bir arazimiz var. O bölgede başka arazilerde bakıyoruz. Bölgede projeler yapacağız" diye konuştu. Diğer projeleri olan Güneş Tepe'nin, bir başka yükselen bölge olan İkitelli/Basın Ekspres'te yer aldığını aktaran Karali şöyle konuştu: "Buradaki avantaj Güneş Tepe'nin hem mevcut havalimanına çok yakın hem 3. Havalimanına 20 dakika uzaklıkta olması. Hemen yanında metro var ayrıca Aqua Florya, Starcity, Mail of İstanbul gibi alışveriş merkezlerinin orta noktasında yer alıyor." 

917 bin metrekarelik inşaat alanı devam ediyor 

Levent'te İstanbul Tower 205, Florya'da Koru Florya, Aqua Florya AVM, İstanbul Akvaryum, Crowne Plaza Florya, Göktürk ve Kemerburgaz'da Kemerlife Flat Ofis, Arketip, Kemerlife 21, Kemerlife 22, Kemerlife 23'ünyanısıra Güneş Tepe, Ispartakule, Historia AVM'nin de aralarında bulunduğu lüks konut, ofis ve alışveriş merkezleri inşa eden şirketlerinin, yükselen bölgelerde pek çok markalı projeyi başarı ile hayata geçirdiğini ve geçirmeye devam ettiğini aktaran Akın Karali, "Şu anda devam eden, 917 bin metrekare inşaat alanına sahip toplam 7 projemiz bulunuyor" dedi.

5 projeyi 2017'de teslim ediyor

Metal Yapı'nın hali hazırda inşaatları devam eden 7 projesi var. Bunlardan 5'ini ise gelecek yıl içinde teslim edecek. Bu projelerden İstanbul Tower 205'in Levent Büyükdere Caddesi üzerinde Zincir Yapı AŞ tarafından inşa edildiğini aktaran Karali, "Zincir Yapı portföyüne dahil olan ikinci önemli proje olan İstanbul Tower 205, İstanbul'da yatırım yapılabilecek en önemli projelerin başında geliyor. 2 bloktan oluşan projenin 220 m yükseklikteki kule blokunda 52 ofis katı, 20 m yükseklikteki podyum blokunda ise teras kullanımlı ofisler ve dükkanlar yer alıyor" dedi.

250 milyon dolarlık yatırımla Küçükçekmece Gölü'ne sıfır konumda yükselen Blue Lake, projelerinin ise hem göl hem de deniz manzarasıyla dikkat çektiğini anlatan Karaali, "8 blokta 788 daire ve 2 blokta 22 ticari üniteden oluşan Blue Lake'te 60 metrekare ile 400 metrekare arasında 1+0'dan 4+1 dublekse kadar değişen daire alternatifleri; teraslı, balkonlu ve bahçeli konutlarda, 10 metrekare ile 264 metrekare arasında değişen balkon ve teras alanları mevcut. Dairelerimiz Eylül 2017'de teslim olacak" dedi. 

Karali, Kemerburgaz'da 2017 Eylül ayında tamamlanacak olan Kemerlife XXIII projesinin 1+0'dan, 5+1'e değişen farklı büyüklüklerde 160 konut ve 8 ticari üniteden oluştuğunu belirtti. 

Üçüncü Köprü çevre yollarına, yeni hava alanına ve Büyükdere Caddesine yakınlığı ile İstanbul'un yükselen değeri Göktürk bölgesinde yeşil doğa ile çevrili Arcadium Life, I. ve II. fazlarından soma III. faz ile devam ettiklerini aktaran Karali, "Arcadium Life'ın üçüncü fazında 108 ergonomik daire ve 17 mağaza bulunuyor. Projenin bitiş tarihi Şubat 2017. Kemerburgaz'daki yeni projemiz Real Life, Kasımpaşa Spor Tesisleri yanında yeşil alanlarla çevrili. 14 blokta 56 daireden oluşan projede her blokta 4 daire yer alıyor. Bitiş tarihi Nisan 2017" dedi.

Kemerburgaz'da 11 bin m2"lik alam üzerinde hayat bulacak Belgrad Life projesinde, 150 m2 ile 285 m2 aralığında 2+1'den 5+1'e kadar farklı seçeneklerde 42 adet yaşam alanı bulunduğunu kaydeden Akın Karali, projenin teslim tarihinin Haziran 2018 olduğunu kaydetti.

Güneş Tepe'de yaşam 2019'da!

Bağcılar bölgesinde bulunan eski İÇDAŞ fabrika alanı üzerine konumlanan Güneş Tepe'nin, havalimanına 9 kilometre, Basın Ekspres yoluna 2 kilometre, İDO iskelesine 17 kilometre, TEM'e 5,7 km, E5'e ise 8,8 km mesafede olduğunu aktaran Karali, "18 blokta 1+1'den 4+1'e varan 1660 daire yer alırken ticari üniteler, otopark, sosyal ve ortak kullanıma yönelik alanlara ayrılan 67,635 m2'lik bölümde ise işyeri olarak kullanıma ayrılan 1 blok bulunmakta. 2019 Eylül'de teslim etmeyi planlıyoruz" dedi.

Güneş Tepe İstanbul metal yapı konut akın karaali