Park Residences Cadde / Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş.

Birleşik Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat A.Ş. firmasının Park Residences Cadde projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
park residences cadde projesinin deniz manzaralı blokları

Four Winds, oldu size Park Residences Cadde!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 03.09.2015
Birleşik Gayrimenkul, Four Winds olarak bilinen projeden aldığı 341 daireyi Park Residences Cadde olarak satışa açtı.
Daha önce Taşyapı tarafından Four Winds olarak satışa çıkarılan ancak 2014 yılında ÖİB tarafından Kadıköy taşınmazları adı altında satışa çıkan projenin yüzde 60'ını kapsayan 341 daireyi, Birleşik Gayrimenkul satın almıştı. 577 milyon lira net rakam teklif eden firma, bu sayede projenin yarısından fazlasına sahip olmuştu.

Aradan geçen zaman içerisinde satın alınan bölümün adı, Birleşik Gayrimenkul tarafından Park Residences Cadde olarak değiştirildi. Yakup Karagöz, Ömer Derbazlar ve Güngör Çepni ortaklığında kurulan Birleşik Gayrimenkul, projedeki konutların satışına başladı.

Park Residences satışlardan 1 milyar lira hedefliyor

110bin metrekarelik Özgürlük Parkı'nın yanında olması nedeniyle ismi Park Residences olan projede yüzde 10-15'lik rezervasyon yapıldı. Toplantıda projeyle ilgili önemli detaylar aktaran Ömer Derbazlar ‘1.5 yıl içerisinde projenin tamamını satmayı, bu satıştan ise 1 milyar liralık gelir elde etmeyi hedefliyoruz' ifadelerini kullandı.

birleşik gayrimenkul ortaklarından ömer derbazlar

Ömer Derbazlar, Park Residences Cadde'nin detaylarını anlatıyor...

Projenin ismine oturanlar karar verecek

İsim konusunda yapımcı firma Taşyapı'yla görüştüklerini ancak henüz bir yanıt alamadıklarını belirten Derbazlar ‘Aslında buranın ismini ev sahipleri belirleyecek. Öten yandan devam eden davalar bizim aldığımız evleri etkilemeyecek. İsim talebimiz kabul edilmezse bir dava açmayacağız. Bizimle konuşmak isteyenlere kapımız açık. Biz arkadaşlarımızla detaylıca konuştuk ve ismin bu şekilde lanse edilmesine karar verdik' dedi.

Fiyatlar, Taşyapı'ya göre yüzde 30 ucuz

Metrekare fiyatlarının 4 bin 500 dolar ile 8 bin 500 dolar arasında değiştiği projede minimum rakam 500 bin dolar seviyelerinde. Konuyla ilgili çarpıcı bir anekdot aktaran Derbazlar ‘Bizim fiyatlarımız, yapımcı firmanın fiyatlarından dolar bazında yüzde 25-30 daha aşağıda. Üstelik biz doları 2.75'te sabitledik' şeklinde konuştu.

Yüzde 60'ı Birleşik Gayrimenkul'ün

Toplam 500 konutun bulunduğu projede Birleşik Gayrimenkul'ün 341 daire, Taşyapı'nın ise 159 dairesi var. Toplam 3 girişi bulunan ve kapılarında herhangi bir isim yazmayan projenin içerisinde Four Winds ve Park Residences Cadde yazılı birçok ürün yer almakta.

Yabancılara satış konusunda özel bir strateji uygulamayacak olan Birleşik Gayrimenkul, Bağdat Caddesi'ndeki projenin dışında yeni yatırımlar için çalışmalarını sürdürüyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

park residences cadde birleşik gayrimenkul park residences cadde four winds park residences cadde