beyaz inşaat yönetim kurulu üyesi caner beyaz
Haberler / Konut Projeleri / ''Fiyatlar yükselecek, konut almak için en doğru zaman''

''Fiyatlar yükselecek, konut almak için en doğru zaman''

Konut Projeleri 17.02.2021 09:52

Beyaz İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Caner Beyaz, Emlaktasondakika.com'a verdiği özel röportajda Beyaz Park Topkapı'yı anlattı, sektörü değerlendirdi

Gayrimenkul sektörünün lokomotif firmalarından Beyaz İnşaat, Beyaz Park Topkapı projesinde iksnalı, hemen teslim daireleri 0,99 vadeli kredi kampanyasıyla satıyor. Yoğun talep gören ve 4+1 daireleri tükenen Beyaz Park Topkapı projesini, Beyaz İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Caner Beyaz'la konuştuk.

Şehrin merkezinde hemen teslim fırsatıyla konut sattıklarını ifade eden Beyaz, ev almak isteyenlere de önerilerde bulundu. İnşaat maliyetlerinin çok yüksek seviyede artması sonrasında konut fiyatlarının önümüzdeki dönemde yükseleceğini belirten Beyaz, konut almak için en doğru dönem olduğunu açıkladı.

İşte Beyaz İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Caner Beyaz'ın açıklamaları..

Beyaz Park Topkapı projesini anlatır mısınız?

371 daire ve 9 dükkandan oluşuyor projemiz. İçerisinde tüm sosyal donatı alanları, site skainlerimize sunuyoruz. Bir ailenin görmek isteyeceği tüm imkanlar bizim projemizde mevcut. Topkapı çok kıymetli bir bölge, en merkezi akslarının başında geliyor. 1+1'den 4+1'e varan daire seçeneklerimiz mevcut. 4+1 dairelerimiz yoğun talep gördüğü için tükendi. Yatırımcılar için de projemiz büyük bir avantaja sahip çünkü kira getirileri yüksek seviyede.

Kampanyanızdan bahsedebilir misiniz?

Burada 60 ay, 0,99 vade imkanı sunuyoruz. Elimizi taşın altına koyduk ve müşterilerimize cazip imkanlarla konut sahibi olma fırsatı veriyoruz. Projemizde yaşam başladı, iskanı hazır. Bugün ev alan bir kişi, yarın projeye taşınabiliyor. Projemizden ev almak isteyenler, gelip yerinde proje incelemesi yapabilirler. Yani burada konut almak isteyen kişiler, direk gördükleri evi alıyorlar.

Projenizin konumu ne tip avantajlar sunuyor?

İstanbul'un merkezinde bir proje inşa ettik aslında. Davutpaşa Metro durağına 5 dakika mesafedeyiz. Ayrıca metrobüs, E5, hastaneler, üniversitelerin yanı başında yer alıyoruz. Şehrin merkezinde kavramını, Beyaz Park Topkapı projesinde fazlasıyla hissettiriyoruz.

Beyaz İnşaat'ın gelecek hedefleri neler?

1972 yılından beri Beyaz İnşaat olarak konut üretiyoruz. Ataköy Konakları, büyük ölçekli örnek vereceğimiz projelerin başında geliyor. Levent, Etiler, Florya, Beylikdüzü bölgelerinde, merkezi konumda projeler ürettik. Florya, Koşuyolu ve Topkapı projelerinde hemen teslim durumdaki konutlarımızda satışlarımız sürüyor. Önümüzdeki dönemde dönüşüm projelerine önem vereceğiz.

Gayrimenkul sektörü 2021'den neler bekliyor?

Geçtiğimiz iki yıl sektörde durgun geçti. Pandemi ve dövizlerin yükselmesi bunda etkili oldu. 2021 yılının ikinci yarısı itibiariyle sektörün eski canlı günlerine kavuşacağını düşünüyoruz. Bahar ayları itibariyle satışların yükseleceğini öngörüyoruz.

Kentsel dönüşüm sürecini değerlendirir misiniz?

Kentsel dönüşüm, tüm ticari faaliyetlerin üzerinde bir konu. Deprem bölgesinde olduğumuz için yapılacak en iyi işlem yapıların dönüşmesidir. Geçtiğimiz senelerde dönüşüm projeleri ürettik, bundan sonra da bu çalışmalarımız sürecek.

''Konut fiyatları yükselecek, ev almak için en doğru zaman''

''İnşaat maliyetleri yüzde 70'lere varan oranlarda çok yükseldi. İnşaatçılar, maliyetleri fiyatlara henüz yansıtmadı. Önümüzdeki dönemde gayrimenkul fiyatları çok yükselecek. Daire almak isteyenlere önerim hızlı davranmaları, ev almak için ideal bir zaman. Böyle bir talep varsa, rakamların uygunluğu açısından muhteşem bir dönemdeyiz''

emlaktasondakika.com