fikret orman beşiktaş istanbloom esin yapı

Fikret Orman, İstanbloom ve Vodafone Arena'yı anlattı!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 14.01.2015
Esin Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'yı anlattı, İstanbloom'un Şubat'ta teslim edileceğini açıkladı.
Gayrimenkul sektörünün önemli firmalarından Esin Yapı, Zincirlikuyu'daki İstanbloom projesinde sona yaklaşıyor. İlk teslimlerin Şubat ayında yapılacağı projenin yapımcı firması Esin Yapı'nın yönetim kurulu üyesi Fikret Orman, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Vodafone Arena'ya da değindi

Vodafone Arena Stadyumu hakkında da bilgi veren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman 'Burası çok farklı bir stadyum. Saha zemini, deniz seviyesinin altına kalıyor. Burada 20 milyon dolar daha fazla maliyetimiz var. Stadyum için en kötü senaryo, yeni sezona orada başlamak. Vodafone Arena'nın kaba inşaatı tamamlandı, dükkan kiralamaları devam ediyor. En kısa zamanda kapılarını açacak' açıklamasında bulundu.

Yeni proje geliyor

Şehrin merkezinde 500 milyon dolarlık yeni projeye başlamaya hazırlanan Esin Yapı, önümüzdeki dönemde yatırımlarını sürdürecek. İstanbloom projesinde yabancılara yüzde 8'e yakın satış yapıldığını belirten Fikret Orman ‘Proje, İstanbul'a değer katacak. Yüzde 75'lik bölümünü sattık. 2010'da hafriyatına başladığımız projemize 90 milyon dolar yatırdık' diye konuştu.

Ofis seçenekleri renk katacak

İçerisinde 50'ye yakın daire seçeneğinin bulunduğu İstanbloom, düşey mahalle konseptine hakim. Konutların dışında 7 bin metrekarelik ofis seçeneğinin bulunduğu İstanbloom konumuyla ön plana çıkıyor. Projeyle ilgili dikkat çeken açıklamar yapan Fikret Orman, Bodrum'da inşa ettiği otelin Mart ayında kapılarını açacağını ve işletmeyi Greek Hotel'e verdiklerini belirtti.

Kentsel dönüşümün beklenenden yavaş ilerlediğini belirten Orman ‘Sirkeci bölgesinde de birçok mülkümüz var. Orada otel yapıp kiraya vermeyi düşünüyoruz' dedi.

emlaktasondakika.com

istanbloom esin yapı fikret orman beşiktaş vodafone arena