sinanlı yapı yiğit group fikirtepe

Fikirtepe’ye yeni kan, Sinanlı&Yiğit Group!

Konut Projeleri Uğurcan Tokay 10.11.2015
Sinanlı Yapı ile Yiğit Group ortaklığı, Fikirtepe'de 300 milyon lira yatırım değerine sahip kentsel dönüşüm projesi için düğmeye bastı.
Sinanlı Yapı ile Yiğit Group, Fikirtepe'de kentsel dönüşüm için güçlerini birleştirdi. 165 bin metrekarelik inşaat büyüklüğüne sahip olacak olan projede 6 blok olacak. Yıkım çalışmalarının başladığı projede isim henüz belli değil. 140 bin metrekarelik satılabilir alana sahip olacak olan yatırımın ticari alan büyüklüğü 16 bin metrekare olacak. Projede, site duvarları olmayacak.

Etiler'i de dönüştürecek

2016 yılının Mart ayında lansmanı gerçekleştirilecek olan projede teslimler 24 ay sonra gerçekleştirilecek. Fikirtepe'de markalaşma sürecini tamamlamayı hedefleyen ortaklık, Etiler'de Akmerkez'in hemen yanındaki belediye sitesini de dönüştürecek.

300 milyon lira yatıracak

Yatırım değeri 300 milyon lira olan Fikirtepe projesinin geliştirme sürecinde Servotel'le işbirliği yapılıyor. 2012 yılının Mayıs ayından beri hak sahipleriyle anlaşma sürecinde olan Sinanlı Yapı, kalan 1900 metrekarelik alanı kamulaştırmaya gitmeden 48 metrekareye kadar düşürdü.

Diyarbakır hedefte

30 bin metrekare alanda yükselecek olan projenin hemen yanına havaray gelecek. Fikirtepe'de önemli aşamaya gelen Sinanlı Yapı, Diyarbakır'da konut projesi üretecek. Konutta değişik konseptler üretmeye hedefleyen firma, ortağı Yiğit Group ile Gaziosmanpaşa'da da dönüşüm yapacak.

Rakamlar şehir merkezinde yüksek

Etiler'de 27 bin 400 metrekare net arsa üzerinde 145 bin metrekarelik dönüşüm projesi üretecek olan ortaklar, hak sahipleriyle yüzde 60-70 bandında anlaşma sağlıyor.

Fikirtepe'nin dönüşümünde son durum

Toplamda 61 adadan oluşan Fikirtepe'nin 17 firmalı temsilcisi Fikirtepe Platformu, MIPIM'e katılmayı düşünüyor. Bölge hakkında önemli detaylar aktaran Sinanlı Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Sinanlı “21 adasında problem olmayan bölgenin 40 adası problemli ancak bunların 30'unda problemlerin sonuna gelindi. Bölgedeki ilk projeler 2016 yılı sonunda bitecek. Bölgedeki projelerin yüzde 80'i, 2018 sonunda biter. Biz, projemizde bir yıllık kira bedeli olan 12 milyon lirayı peşin ödedik. Kalan 12 milyon lirayı ödeyeceğiz. Ortalama her ay 1 milyon lira kira yardımı yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

sinanlı yapı yiğit group fikirtepe fikirtepe kentsel dönüşüm son durum